Píseň „Chand Ke Phool“ indické zpěvačky Bijayashree Samal se sídlem ve Švýcarsku slibuje naději

Singl byl uveden na mezinárodním albu Beyond Music, Volume 3, které vyjde 17.

Bijayashree Samal je nadšený a má k tomu dobrý důvod. Její hindská píseň „Chand Ke Phool“ je mezi třemi písněmi vybranými k propagaci mezinárodního alba, Beyond Music Volume 3 – Conflict Vyjde 17. června. Album, které zaranžovali a produkovali čtyřnásobný držitel ceny Grammy Michael Legge a Bill Lawrence (z kolektivu Snarky Puppy) s Nic Legacy a Gonzalo Donoso Quiroga, je založeno na tématu konfliktu. Album zobrazuje zápasy prostřednictvím hudby a obsahuje 16 písní od 54 umělců ze 40 zemí.

Producenti se rozhodli vydat tři singly jako propagaci před vydáním alba. Mám štěstí, že „Chand Ke Phool“ je jednou ze skladeb, které budou celosvětově vydány jako singl a video,“ sdílí Bijayashree prostřednictvím e-mailové interakce.Zpěvák sídlící ve Švýcarsku je také součástí kapely Nandighosha, která produkuje a hraje hudbu Where Jazz Meets Původní indická klasika.

Platforma pro komunikaci a spolupráci

Bijayashree byl pozván, aby se připojil k Beyond Music v roce 2019. Platformu vytvořila švýcarská nezisková nadace Beyond Foundation a je podporována zpěvačkou Tinou Turner a dalšími mezinárodními umělci.

Vybraní hudebníci budou mít příležitost pracovat a nahrávat pro mezinárodní hudební album produkované a sponzorované nadací. Prezentace alba Beyond Music Vol.3 se zúčastnilo celkem 140 písní a 850 profesionálních hudebníků z různých zemí.

„Chand Ke Phool“ byl počat v létě roku 2021 v hotelovém pokoji, když Bijayashree navštívil Indii. Když byla v karanténě, obdržela e-mail od kanadského hudebníka Nicka Legacyho, který ji pozval k práci na tomto projektu. Zpočátku váhala, protože se potýkala s nelehkou fází, kdy přišla o otce, tchyni a další tři příbuzné. . „Jen jsem to zkusila, abych se vrátila do normálu,“ vzpomíná. Finální produkce písně začala v prosinci 2021.

Různí hudebníci

Nandighosha koncertní vystoupení | Zdroj obrázku: zvláštní úprava

Umělci účastnící se Beyond Music Volume 3 – Conflict Rozdílné jsou jejich názory na téma konfliktu. „Jejich přístup k hudebnímu leitmotivu je také odlišný,“ říká Bijayashree. Jedna píseň se zabývá „globální uprchlickou krizí, zatímco další se zaměřuje na „konflikt o životním prostředí mezi lidmi a planetou Zemí“, jak vysvětluje, některé písně ztělesňují „konflikt“ prostřednictvím jejich uspořádání na nástroje, zatímco jiné ztělesňují střet různých hudební styly. Většina dílů se točí kolem vnitřního chaosu spojeného s výzvou najít své místo v tomto turbulentním světě. Kompozice jsou způsoby, jak se vypořádat s konflikty a přeměnit je v hudbu, jediný jazyk, který nás všechny spojuje. Album je žánrově ohýbanou směsí funku, jazzu, popu a world music.“

„Chand Ke Phool“ napsali Nic, Bijayashree (hindské texty) a Gonzalo. V písni vystupuje Nic na zvonkohru a dholak, Gonzalo na ukulele a Žofie Kašparová (Česká republika) na flétnu, „Jsme velmi odlišní, co se týče původu, ale naše city k hudbě a lidskosti jsou stejné“ Při práci jsme se stali skvělými přáteli na této skladbě Poznejte různé stránky své hudby.

Nadegosha vystupuje na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

Nadegosha vystupuje na Světovém ekonomickém fóru v Davosu | Zdroj obrázku: zvláštní úprava

Bijayashree vysvětluje, že tato jedinečná píseň Indo/Andean-Cumbia byla inspirována „hypotézou obřího dopadu“, teorií, že Země a Měsíc byly kdysi jednou planetou rozdělenou na dvě brutální srážkou s druhou. „Píseň vypráví o naději a víře v to, že věci jsou možné uprostřed nepřízně osudu, strachu, složitosti a omezení a povznášející se nad vnitřními problémy dosáhnout vyšších výšin.“

Hudba je vášeň a povolání

Bijayashree vyučuje klasický hindustanský zvuk v Ateliers D’ethnomusicologie v Ženevě a Curychu a online. Zatímco skládala hudbu k nejnovějšímu zločinec Z cyklu Schweizer Radio und Fernsehen (SRF) ve Švýcarsku je také nezávislou hudební spolupracovnicí pro komerční projekty.

Její předchozí zkušenost s mezinárodním albem v roce 2019 byla s pětinásobným držitelem ceny Grammy, producentem Larry Kleinem za toto album. Stejné nebe, svazek 1 (Beyond Music), která byla v iTunes World Music chart, č. 1 v USA a top 10 celosvětově. Billboard zveřejnil videoklip k písni Our Colours, na kterém se podílela jako zpěvačka a skladatelka. Toto album bylo předloženo na Grammy ve dvou kategoriích – „Nejlepší album světové hudby“ a „Produkt roku“ (neklasický).

READ  Recenze: Markéta Irglová uzavírá solidní trilogii lásky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *