Pár nutil muže pracovat v Caxton Gibbet McDonald’s, uvedl soud

Pár nutil muže pracovat v Caxton Gibbet McDonald’s, uvedl soud
  • Napsal Musumi Bakshi a Maryam Isimdar
  • BBC News, Cambridgeshire

foto titulek,

Muž a žena popřeli, že by nutili šest mužů pracovat v McDonald’s a brát jim mzdu

Muž a žena využili šest zranitelných mužů a přinutili je pracovat v McDonald’s a brát si výplaty, říkalo se.

Ernest Dreveňák a Veronika Bobinčíková jsou obviněni z kontroly své práce a příjmů v pobočce rychlého občerstvení v Caxton Gibbet v Cambridgeshire.

Obžaloba uvedla, že všichni stěžovatelé byli čeští občané.

Pan Dreveňák a paní Bobinčíková popírají veškerá obvinění z moderního otroctví vznesená proti nim.

Dvojice je obviněna ze šesti obžaloby nebo nevolnictví, z pěti zprostředkování nebo zprostředkování cesty jiné osobě za účelem vykořisťování a ze tří podvodů.

Cambridge Crown Court vyslechl, že policie našla pět z údajných obětí poté, co 23. října 2019 dorazily do pobočky McDonald’s a zahájily nedávné vyšetřování otroctví.

Simon Wilshire, který zahájil trestní stíhání, řekl, že každý z nich byl „nalákán k práci ve Spojeném království pod záminkou lepšího života“.

Porotě řekl, že všichni byli zranitelní vůči vykořisťování a byli buď bezdomovci, nezaměstnaní, pracovali na špatně placených místech nebo měli v zemi původu problémy s alkoholem či drogami.

„Byli jasným cílem,“ řekl. „Každý z nich byl kontaktován ve svých městech přáteli, rodinou a spolupracovníky Ernesta Drevenaka.“

Dodal, že „mluví málo nebo vůbec anglicky“.

foto titulek,

Prokurátoři tvrdí, že zaměstnanci této restaurace v Caxton Gibbet byli v roce 2019 obětí moderního otroctví.

Wilshire tvrdil, že nábor v Caxton Gibbet’s McDonald’s zařídila paní Bubenčíková, která jim pomohla vyplnit formuláře a provést pro ně online náborové testy.

„Neměli ponětí, kolik si vydělali,“ řekl.

U soudu zaznělo, že pětatřicetiletý David Novák pracoval v Česku na špatně placeném zaměstnání a měl značné dluhy.

Měl příležitost pracovat ve Spojeném království a přijel v roce 2015 a přestěhoval se do domu pana Drevenacka na Handley Drive, Upper Camborne.

Bylo mu řečeno, že bude pracovat devět hodin denně, pět dní v týdnu, ale pravdou bylo, že pracoval 45–100 hodin týdně a při jedné příležitosti 30 hodin v kuse, jak bylo řečeno porotě.

Novákovy výplatní pásky byly zaslány panu Dreveňákovi spolu se mzdou vyplácenou na jeho bankovní účet, uvedla obžaloba a on dostával pouze 40 liber každých čtrnáct dní.

Porotě bylo řečeno, že v roce 2016 byl přemístěn do karavanu v Cambridge bez teplé vody a elektřiny, která byla denně odpojena.

Obžaloba pak soudu řekla o Romanu Landovi (44), který do Spojeného království přijel v roce 2015.

Wilshire řekl, že byl v České republice bezdomovec, když ho oslovila žena, která mu navrhla, aby se přestěhoval do Spojeného království pro jídlo a peníze.

Řekl, že jeho mzda byla také vyplácena na účet, který na jeho jméno otevřel pan Dreveňák, a že si „nebyl vědom svého platu“.

Pan Wilshire řekl porotě, že pan Drevenak byl dvakrát napaden panem Drevenak před ostatními, jednou tak tvrdě, že „spadl z nohou“.

Sledujte novinky z Východní Anglie FacebookA Instagram A Cvrlikání. Máte nějaký příběh? e-mailem [email protected] nebo WhatsApp na čísle 0800 169 1830

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *