Papež říká, že „zpětně“ američtí konzervativci nahradili víru ideologií

Papež říká, že „zpětně“ američtí konzervativci nahradili víru ideologií

Papež František odsoudil „silný a vysoce organizovaný reakční postoj“ v americké církvi a řekl, že katolická doktrína umožňuje změnu v průběhu času.

Papež František kritizoval „zaostalost“ některých konzervativců v americké katolické církvi, když řekl, že nahradili víru ideologií a že správné chápání katolické doktríny umožňuje změnu v průběhu času.

reklama

Františkovy komentáře byly uznáním rozporů uvnitř americké katolické církve, které jsou rozděleny mezi progresivisty a konzervativce, kteří dlouho nacházeli podporu v doktrinálních papežích svatého Jana Pavla II. a Benedikta XVI., zejména v otázkách potratů a sňatků osob stejného pohlaví. . .

Mnoho konzervativců kritizovalo Františkovo zaměření na otázky sociální spravedlnosti, jako je životní prostředí a chudí, a zároveň popisuje jeho otevřenost umožnit rozvedeným a civilně ženatým katolíkům přijímat svátosti jako heretickou.

František to řekl na soukromém setkání s portugalskými členy svého jezuitského řádu během srpnové návštěvy Lisabonu, ale tyto komentáře vyšly najevo teprve teď.

Jezuitský časopis La Civilta Cattolica, který je auditován Státním sekretariátem Vatikánu, v pondělí zveřejnil přepis schůzky.

Během setkání řekl portugalský jezuita Františkovi, že měl během svého posledního sabatického roku ve Spojených státech problémy, protože se setkal s mnoha katolíky, včetně některých amerických biskupů, kteří kritizovali Františkovo 10leté papežství, stejně jako jezuity dnes.

Šestaosmdesátiletý Argentinec uznal svůj názor a řekl, že v americké církvi panuje „silný a velmi organizovaný reakční postoj“, který popsal jako „zpětný“.

Varoval, že taková situace vede ke klimatu uzavření, což je špatně.

„Pokud to uděláte, ztratíte skutečné tradice a obrátíte se na podporu ideologií,“ řekl. „Jinými slovy, ideologie nahrazují víru.“

Dodal: „Vidět nauku Církve jako jednu jednotku je špatné.“ „Když ustoupíte, uděláte něco uzavřeného a odpojeného od kořenů církve,“ což podle něj mělo zničující účinky na morálku.

„Chci těmto lidem připomenout, že zaostalost je zbytečná a musí pochopit, že v chápání věcí víry a morálky je správný vývoj,“ což je to, co víře umožňuje, aby se postupem času kupředu a uchytila.

READ  Demonstranti blokují diplomata Kremlu z Polska na ruský Den vítězství

Francis již dříve uznal kritiku ze strany některých amerických konzervativců, když jednou žertem řekl, že je „ctí“, že na něj Američané zaútočili.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *