Papež říká, že „zpětně“ američtí konzervativci nahradili víru ideologií

Papež říká, že „zpětně“ američtí konzervativci nahradili víru ideologií

Papež František odsoudil „silný a vysoce organizovaný reakční postoj“ v americké církvi a řekl, že katolická doktrína umožňuje změnu v průběhu času.

Papež František kritizoval „zaostalost“ některých konzervativců v americké katolické církvi, když řekl, že nahradili víru ideologií a že správné chápání katolické doktríny umožňuje změnu v průběhu času.

reklama

Františkovy komentáře byly uznáním rozporů uvnitř americké katolické církve, které jsou rozděleny mezi progresivisty a konzervativce, kteří dlouho nacházeli podporu v doktrinálních papežích svatého Jana Pavla II. a Benedikta XVI., zejména v otázkách potratů a sňatků osob stejného pohlaví. . .

Mnoho konzervativců kritizovalo Františkovo zaměření na otázky sociální spravedlnosti, jako je životní prostředí a chudí, a zároveň popisuje jeho otevřenost umožnit rozvedeným a civilně ženatým katolíkům přijímat svátosti jako heretickou.

František to řekl na soukromém setkání s portugalskými členy svého jezuitského řádu během srpnové návštěvy Lisabonu, ale tyto komentáře vyšly najevo teprve teď.

Jezuitský časopis La Civilta Cattolica, který je auditován Státním sekretariátem Vatikánu, v pondělí zveřejnil přepis schůzky.

Během setkání řekl portugalský jezuita Františkovi, že měl během svého posledního sabatického roku ve Spojených státech problémy, protože se setkal s mnoha katolíky, včetně některých amerických biskupů, kteří kritizovali Františkovo 10leté papežství, stejně jako jezuity dnes.

Šestaosmdesátiletý Argentinec uznal svůj názor a řekl, že v americké církvi panuje „silný a velmi organizovaný reakční postoj“, který popsal jako „zpětný“.

Varoval, že taková situace vede ke klimatu uzavření, což je špatně.

„Pokud to uděláte, ztratíte skutečné tradice a obrátíte se na podporu ideologií,“ řekl. „Jinými slovy, ideologie nahrazují víru.“

Dodal: „Vidět nauku Církve jako jednu jednotku je špatné.“ „Když ustoupíte, uděláte něco uzavřeného a odpojeného od kořenů církve,“ což podle něj mělo zničující účinky na morálku.

„Chci těmto lidem připomenout, že zaostalost je zbytečná a musí pochopit, že v chápání věcí víry a morálky je správný vývoj,“ což je to, co víře umožňuje, aby se postupem času kupředu a uchytila.

READ  'NATO pitomec' vržený do krize kvůli Rusku a Ukrajině

Francis již dříve uznal kritiku ze strany některých amerických konzervativců, když jednou žertem řekl, že je „ctí“, že na něj Američané zaútočili.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *