Panama hodlá zvýšit deportace tváří v tvář standardní imigraci prostřednictvím Darrena Gaba

Panama hodlá zvýšit deportace tváří v tvář standardní imigraci prostřednictvím Darrena Gaba

Panama posílí infrastrukturu v oblasti džungle podél své společné hranice s Kolumbií známou jako Darien Gap – a také posílí deportace – aby zamezila rekordnímu přílivu migrantů, kteří tam letos procházejí, řekl v pátek panamský šéf pro imigraci. .

Ředitelka Národního úřadu pro imigraci Samira Gouzinová uvedla, že prezident Laurentino Cortizo tak učinil. Certifikovaná pronajatá muška Aby se zvýšily deportace. Nebezpečnou propast Darien Gap zatím letos překonalo asi 350 000 migrantů, čímž překonalo loňský rekord, kdy jich bylo méně než 250 000, což bylo rovněž rekordní maximum.

„Budeme zvyšovat tyto deportace, dokud se nedostaví požadovaný účinek,“ řekl Josein.

Úřady také uvedly, že v pohraničních oblastech budou zřízena zařízení, kde budou migranti registrováni, ale budou odděleni od místních komunit.

Haitští migranti se brodí vodou, když 9. května překračují Darien Gap z Kolumbie do Panamy v naději, že se dostanou do Spojených států.Ivan Valencia/AP

Nebyla tam žádná bezprostřednost Komentář kolumbijských představitelů.

Panama také zpřísní požadavky některých cizinců, kteří dosáhnou atmosféry. Země zkrátí maximální turistický pobyt na 15 dní z 90 dnů a bude vyžadovat, aby návštěvníci prokázali, že mají k dispozici alespoň 1 000 dolarů namísto současných 500 dolarů. Josein řekl, že se nebude vztahovat na všechny národnosti.

Venezuelané tvoří více než polovinu migrantů, kteří letos vstoupili do Panamy přes Darien Gap. Panama se až dosud zaměřovala především na rychlou přepravu migrantů autobusem od své hranice s Kolumbií na hranici s Kostarikou, aby mohli pokračovat v cestě na sever do Spojených států.

V dubnu se Spojené státy, Panama a Kolumbie dohodly, že se pokusí odstranit převaděčské kruhy, které migranty přivádějí přes propast.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *