Osaka porazila Williamse v semifinále Australian Open

Melbourne, Austrálie (AFP) – Naomi Osaka zastavila poslední nabídku Sereny Williamsové o zisk 24. grandslamového titulu v semifinále Australian Open.

Osaka dosáhla svého čtvrtého velkého finále tím, že porazila Williams 6-3 6-4 a prodloužila tak svoji vítěznou sérii na 20 her.

Williams popadl první dvě hry, než Osaka ukořistil pět her.

Osaka Williamsová přerušila druhý set a byla na cestě.

Williamsův přední kop byl po celou dobu zápasu z dohledu a ukončil zápas celkem 24 neúmyslnými fauly a pouhými 12 výherci.

Williams vyhrál svůj 23. hlavní šampionát v Melbourne Park v roce 2017, ale zůstal jeden za značkou Margaret Court pro největší počet v historii.

Diváci se mohou vrátit do Melbourne Parku ve čtvrtek (ve středu v noci EST) poté, co jim byl na pět dní zakázán zákaz místního uzamčení COVID-19.

39letý Williams má na svém kontě již 23 hlavních titulů ve dvouhře, což je daleko od rekordu Margaret Courtové v historii nejvyššího počtu v historii tenisu.

Williamsův poslední grandslamový titul přišel na Australian Open 2017, když byla těhotná. Po návratu do soutěže po narození své dcery dosáhla Williamsová čtyř velkých finále a všechna je prohrála.

Jedna z těchto porážek přišla proti Osace na US Open 2018. 23letý hráč vyhrál loni také US Open a Australian Open 2019.

Semifinále ostatních žen je č. 22 Jennifer Bradyová ze Spojených států proti nasazené 25 Karolině Moshovové z České republiky.

Do rozpisu bude zařazeno mužské semifinále: nejlepší osazený Novak Djokovič proti Aslanovi Karatsevovi, play-off 114. nasazeného Ruska a hrát na svém prvním grandslamovém turnaji.

Djokovič usiluje o zisk devátého titulu na Australian Open a 18. grandslamového šampionátu obecně.

Raphael Nadal – Kdo prohrál ve čtvrtfinále se Stefanosem Tsitsipasem Roger Federer dělil o rekord 20 mužů.

READ  Vyhlídky Coyotes mají šanci zazářit ve rvačce na ledě Gila River Arena s fanoušky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *