Olympijské hry se konají v Tokiu s českými sportovci na vedlejší koleji Kovitem

Po projevech členů Mezinárodního olympijského výboru a dalších hodnostářů a japonských zpěváků a tanečníků zdůrazňujících historii a kulturu země začali sportovci vstupovat na olympijský stadion v Tokiu.

Jako původci her byli prvními Řeky, zatímco hostitelé, Japonci jako poslední. Dalších 204 delegátů v hodinové „přehlídce národů“ vstoupilo abecedně na základě jmen jejich zemí v místním jazyce.

Petra Kvitova Foto: Kateřina Šulová, TK

Vlajkou České republiky jsou dvojnásobná šampiónka Wimbledonu Petra Kvitov a strážce Chicago Bulls Dome Sodoranske, který je hrdý na to, že vedl basketbalový tým své domovské země na první olympiádu od získání nezávislosti.

Čtyři čeští olympijští sportovci – cyklista Michael Schlegel, volejbalisté Ondez Perusic a Marquette Nousz Slukov, stejně jako stolní tenista Pavel Zurzek – a také trenér týmu a lékař – kteří viděli scénu v samotě – nebyli očkováni proti Kovit-19 od té doby.

Minulý pátek všichni cestovali na olympijské hry charterovým letem. Většina z nich prý odstranila dýchací přístroj, jakmile letadlo vzlétlo. Českému rozhlasu to řekl předseda Českého olympijského výboru Zeke Kejriwal.

„Muselo dojít k nějaké lidské chybě, která neodpovídala určitým protokolům. Proto jsme zahájili vyšetřování ve spolupráci se zahraničními odborníky a doufáme, že zjistíme, co se stalo ve všech fázích – před a po letu, i při příjezdu.

„Doufáme, že do 14 dnů přesně víme, kde k chybám došlo a kdo za to může. Na jedné straně se z těchto chyb můžeme poučit, aby se v budoucnu nic takového neopakovalo. velká tragédie pro sportovce. “

Jee Kejwal |  Foto: Tome Vodansky, Český rozhlas

Kejwal poznamenal, že kromě frustrace způsobené neschopností sportovců soutěžit existuje sdílená frustrace z nejistoty ohledně osudu ostatních soutěžících. To zahrnuje i ty, kteří izolovali a přinutili olympijskou vesnici.

READ  další 2 zabiti v polském uhelném dole; Pátrání po pohřešovaných pokračuje

„Ne vždy máme jasné pokyny od organizátorů nebo těch, kteří jsou definováni jako blízcí kontakty, nejen o nemocných sportovcích, kteří musí během tréninku dodržovat mimořádný režim.“

„Ale pro některé možnosti je příliš pozdě … je to velmi smutné – nestalo se to bez slz. Ale dohodli jsme se, že ty v letadle vyhneme z olympijské vesnice, abychom se ujistili, že se virus dále nešíří.“

Celkově cestovalo do Tokia kvůli poplatkům za olympijské hry 2020 asi 115 českých sportovců, i když kvůli epidemii se o rok opozdili, na rozdíl od dosud neviděného sportu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.