Ocelový rám oživuje mrtvé korály

Ocelový rám oživuje mrtvé korály

Naděje existuje na dně oceánu.

Chladící šílenství

Mrtvý korál, zničený rybáři před lety, byl přiveden zpět k životu poté, co vědci na mořské dno nainstalovali speciálně vyrobené ocelové rámy a stimulovali transplantovaný korál, aby rostl a prosperoval na těchto kovových kostrách.

Vědcům se podařilo obnovit korálové útesy za pouhé čtyři roky, což naznačuje pozoruhodnou možnost, že korálové útesy, které čelí smrti a ničení kvůli změně klimatu a problémům způsobeným člověkem, mohou být obnoveny i po katastrofálním poškození.

Tým vědců z Indonésie a Spojeného království podrobně popsal výsledky svého projektu, který se nachází u pobřeží Indonésie v provincii Jižní Sulawesi. Nový článek publikovaný v časopise Současná biologie. Studie byla provedena v Program obnovy korálových útesů Marsurozsáhlé úsilí o obnovu korálových útesů zničených rybáři, kteří před 30 až 40 lety používali výbušniny k zabíjení a chytání ryb.

Vědci vzali „útesové hvězdy“, místně vytvořené šestiúhelníkové struktury vyrobené z oceli a pokryté pískem, a umístili je na strategická místa na kdysi pustém mořském dně. Použili síť těchto kovových konstrukcí k zachycení a stabilizaci plovoucích pozůstatků mrtvých korálových úlomků z výbuchového rybolovu a kultivovali živé korály v těchto ocelových konstrukcích. Tímto způsobem plovoucí úlomky neublíží živému korálu a korál má silnou oporu pro růst.

„[R]“Skladiště jsou podle všech zkoumaných kritérií k nerozeznání od blízkých zdravých korálových útesů.“

Bandaid řešení

Ale zatímco tyto obnovené korály mají stejný růst a sílu jako zralé, zdravé korály, které nebyly narušeny, stále se v některých ohledech liší od přirozeně rostoucích korálů, vysvětlují vědci.

Například těmto obnoveným útesům dominují rychle rostoucí druhy korálů ve srovnání se zdravými přírodními útesy, které mají větší rozmanitost.

„Když se jakýkoli ekosystém zotaví z poškození, ať už se obnoví přirozeně nebo díky nějaké umělé, člověkem vytvořené obnově, první roky vždy vypadají jinak, než jaký bude konečný výsledek,“ řekl Timothy Lamont, mořský biolog z Lancaster University v Anglii. . Sdělit Ars Technica.

Úspěch tohoto projektu však naznačuje, že můžeme udělat korálové útesy odolnějšími pro teplejší budoucnost Což se zdá na pokraji eliminace Drtivá většina korálů v příštích několika desetiletích.

READ  Vědci odhalují, že emise z podnebí zmenšují stratosféru Emise skleníkových plynů

Více o korálových útesech: Nový výzkum: Všechny korálové útesy mohou být do roku 2100 zcela mrtvé

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *