Neúspěšný ruský satelit se vrací na Zemi nad Spojenými státy a Kanadou

Ohnivá koule, která v úterý v noci osvětlovala pomalou trajektorii oblohou nad Michiganem a dalšími sousedními státy a kraji, nebyl meteor, ale spíše kosmická loď, která se nečekaně vrátila domů.

Nalily se desítky fotografií, videí a zpráv očitých svědků American Meteor Society Z oblasti Velkých jezer až na jih až do Tennessee.

Astronom Jonathan McDowell, přední pozorovatel satelitů a dalších kosmických lodí na oběžné dráze, si na Twitteru rychle všiml, že pozorování velmi úzce korespondují s „přesným časem, který má projít Kosmem -2551 nad regionem“.

Kosmos-2551 byl ruský průzkumný satelit vypuštěný 9. září, ale nedostal se na oběžné dráze.

Videa zachycená z celého regionu ukazují ohnivou kouli, která se asi minutu prodírá večerní oblohou. Toto je jeden náznak, že ohnivý předmět s největší pravděpodobností nebyl přirozený, protože meteority jsou obvykle mnohem menší a mohou se pohybovat rychleji, což jim umožňuje rychle shořet. Na druhou stranu masivní družici může trvat déle, než se rozpadne a narazí na větší odpor, když se znovu dostane do atmosféry, což způsobí delší hoření.

Přestože snímky ukazují, jak se satelit blíží Zemi více než kdykoli předtím, když běží směrem k obzoru, McDowell vysvětlil, že byl ve skutečnosti spatřen ve výšce asi 40 mil (64 kilometrů).

Tento týden nebyl viděn pouze Fireball. Jabbar Vrcholilo to ve čtvrtek ráno a ohnivé koule z meteorického roje mohou o víkendu dál osvětlovat oblohu.

READ  Našli astronomové první planetu mimo naši galaxii? je to komplikované

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *