Největší průlet asteroidu v tomto roce je pondělí: Jak se na to dívat

Asteroid 2021 EQ3 projde poblíž Měsíce.

NASA / Jet Propulsion Laboratory- California Institute of Technology

V pondělí večer proletí kolem Země obzvláště velký asteroid a konfrontace bude vysílána živě online. Nedělejte si starosti: průlet bude zcela bezpečný a nepředstavuje žádné nebezpečí pro nikoho ani pro nikoho na Zemi ani pro žádný z našich satelitů. Ale asteroid 2021 EQ3 se dostane blíže k Zemi než náš jediný přirozený satelit.

Průzkumy oblohy a další dalekohledy v průměru každých několik dní monitorují vesmírnou skálu blížící se k Měsíci. Většina z těchto asteroidů je široká jen několik metrů, takže pravděpodobně nebudou větší než autobus.

Asteroid 2021 EQ3 však mohl dosáhnout průměru 38 metrů, což z něj činí spíše malý bytový dům. To je také přibližně stejně velké jako meteor V atmosféře nad Ruskem v roce 2013Ve městě Čeljabinsk dole zničila rázová vlna tisíce oken a stovky zranila.

2021 EQ3 projde kolem nás v 21:45 PDT v pondělí večer ve vzdálenosti asi 273 000 mil (278 000 km) – to je 72% vzdálenosti ze Země na Měsíc.

Díky tomu je 2021 EQ3 druhým největším objektem blížícím se k měsíci v roce 2021.

Také se liší od 2001 FO32, což je absolutní bestie Asi míli v průměru. Tento asteroid má projít 21. března, ale je pětkrát dále od Měsíce.

Díky velikosti asteroidu je také dobrým objektem ke sledování a bude vysílán projekt Virtual Telescope v Římě Sledujte párty online prostřednictvím svých webových stránek.

Pokračování Vesmírný kalendář 2021 pro CNET Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Objev mikrofosilií, který nově definuje evoluci života

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *