Největší průlet asteroidu v tomto roce je pondělí: Jak se na to dívat

Asteroid 2021 EQ3 projde poblíž Měsíce.

NASA / Jet Propulsion Laboratory- California Institute of Technology

V pondělí večer proletí kolem Země obzvláště velký asteroid a konfrontace bude vysílána živě online. Nedělejte si starosti: průlet bude zcela bezpečný a nepředstavuje žádné nebezpečí pro nikoho ani pro nikoho na Zemi ani pro žádný z našich satelitů. Ale asteroid 2021 EQ3 se dostane blíže k Zemi než náš jediný přirozený satelit.

Průzkumy oblohy a další dalekohledy v průměru každých několik dní monitorují vesmírnou skálu blížící se k Měsíci. Většina z těchto asteroidů je široká jen několik metrů, takže pravděpodobně nebudou větší než autobus.

Asteroid 2021 EQ3 však mohl dosáhnout průměru 38 metrů, což z něj činí spíše malý bytový dům. To je také přibližně stejně velké jako meteor V atmosféře nad Ruskem v roce 2013Ve městě Čeljabinsk dole zničila rázová vlna tisíce oken a stovky zranila.

2021 EQ3 projde kolem nás v 21:45 PDT v pondělí večer ve vzdálenosti asi 273 000 mil (278 000 km) – to je 72% vzdálenosti ze Země na Měsíc.

Díky tomu je 2021 EQ3 druhým největším objektem blížícím se k měsíci v roce 2021.

Také se liší od 2001 FO32, což je absolutní bestie Asi míli v průměru. Tento asteroid má projít 21. března, ale je pětkrát dále od Měsíce.

Díky velikosti asteroidu je také dobrým objektem ke sledování a bude vysílán projekt Virtual Telescope v Římě Sledujte párty online prostřednictvím svých webových stránek.

Pokračování Vesmírný kalendář 2021 pro CNET Držet krok s nejnovějšími letošními kosmickými novinkami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Nová sonda Marsu NASA zasáhne červenou, prašnou cestu, první let 21 stop

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *