Nation and World News 2. února

Bývalý zaměstnanec Fox News žaluje kvůli sexuálnímu napadení podle zákona o přeživších

Bývalá zaměstnankyně Fox News, která uvedla, že byla sexuálně napadena zesnulým generálním ředitelem sítě Rogerem Ailesem, vedla soudní spor podle zákona o přeživších pro dospělé ve státě New York. 25 u Nejvyššího soudu státu New York také jmenoval 21st Century Fox, bývalou přezdívku Ruperta Murdocha Fox Corp. a Bill Shine, Ailesův starší poručík a bývalý šéf Fox News, který nyní pracuje pro News Nation Nexstar Media Group.

Prázdniny v Číně šíří virus, ale počet úmrtí na COVID-19 klesá

Čína ohlásila prudký pokles nových úmrtí souvisejících s COVID-19 během lunárního novoročního svátku, i když zvýšené cestování zvýšilo potenciál pro další infekce v celé zemi. Čínská centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedla, že mezi 20. lednem a 26. lednem došlo v nemocnicích po celé zemi k 6 364 úmrtím souvisejícím s COVID-19, což je téměř polovina počtu úmrtí v předchozím týdnu.

V českých volbách zvítězil bývalý generál NATO nad bývalým premiérem

Bývalý generál NATO, který slíbil neochvějnou podporu Ukrajině, se stane příštím českým prezidentem po přesvědčivém vítězství nad bojovným expremiérem miliardářem. Podle údajů Českého statistického úřadu zvítězil Petr Pavel, který dříve působil jako nejvyšší vojenský důstojník NATO, po vítězství 57,9 % při sečtení 98 % volebních okrsků. André Babis, chemický, zemědělský a mediální vědec známý svými střety s Evropskou unií, má 42,1 %.

Americký prezident slaví dvacáté výročí iniciativy AIDS

28. leden znamenal významný milník v celosvětovém boji za ukončení epidemie AIDS, protože PEPFAR slaví své 20. výročí jako největší závazek jakékoli země v boji proti této nemoci. PEPFAR, počínaje bývalým prezidentem Georgem W. Bushem, nyní zahrnuje čtyři administrativy, působí ve více než 50 zemích a pomohl zlepšit přístup k nástrojům prevence a léčbě HIV.

READ  Švédsko předsedá Radě Evropské unie po dobu šesti měsíců Zprávy

Úroková sazba zaznamenala nejvyšší nárůst za několik desetiletí a nezlepšila se

Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí rostla zdravým tempem, a to i přes narůstající známky zpomalení základní poptávky, protože prudké zvyšování úrokových sazeb v desetiletích ohrožuje letošní růst. Hrubý domácí produkt vzrostl v posledních třech měsících roku 2022 ročním tempem 2,9 % po 3,2% nárůstu ve třetím čtvrtletí, ukázal předběžný odhad ministerstva obchodu 26. ledna. Osobní spotřeba, převážná část ekonomiky, rostla méně než očekávaným tempem 2,1 %. Nejnovější měsíční průzkum agentury Bloomberg ukazuje, že ekonomové vidí ve druhém a třetím čtvrtletí pokles ekonomiky, což zvyšuje pravděpodobnost recese v příštím roce na 65 %.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *