NASA varuje, že zdroje Měsíce mohou být brzy zničeny

NASA varuje, že zdroje Měsíce mohou být brzy zničeny

NASA se chystá znovu zvýšit úsilí o průzkum Měsíce zahájením komerční mise Peregrine tento týden, ale organizace byla varována, že zdroje Měsíce jsou ohroženy.

Během nadcházejících let bude na povrch vysláno mnohem více sond, protože zainteresované strany soupeří o kontrolu nad zdroji.

NASA a další astronomové ale varovali, že dlouhodobé účinky využívání měsíčních zdrojů by mohly mít vážný dopad na důležitý vědecký výzkum.

Martin Elvis z Centra pro astrofyziku na Harvardské univerzitě a Smithsonian. A on řekl pozorovatel „Problém se stal naléhavým.“

„Musíme jednat hned, protože dnešní rozhodnutí udají tón pro naše budoucí chování na Měsíci.“

Myšlenka byla také sdílena s příspěvkem astronoma profesora Richarda Greena z University of Arizona. „Nesnažíme se bránit výstavbě měsíčních základen,“ řekl.

„Nicméně, existuje jen několik slibných míst a některé z nich jsou vědecky neuvěřitelně cenné. Při stavbě našich dolů a základen musíme být velmi opatrní.“

„Problém je v tom, že provádění změn ve smlouvách OSN trvá dlouho, takže musíme jednat hned, máme-li mít nějakou naději zajistit, že existují mezinárodní dohody na ochranu jedinečných vědeckých atributů planety,“ dodal Green. . Měsíc a zajistit, aby nebyl zničen bezohledným vykořisťováním.

To přichází v době, kdy má v pondělí (8. ledna) přistát na povrchu Měsíce soukromý americký lander. Přistávací modul Peregrine, vyvinutý společností Astrobotic se sídlem v Pittsburghu, bude první komerční misí, která úspěšně přistane na Měsíci, a první misí podporovanou USA po více než 50 letech od ukončení projektu Apollo.

předplatné Pro náš bezplatný týdenní zpravodaj indy100

Jak se připojit bezplatný kanál WhatsApp indy100

Podělte se o svůj názor v našich demokratických zprávách. Kliknutím na ikonu pro souhlas v horní části stránky pomůžete posunout tento článek výše v žebříčku indy100

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *