NASA uděluje kontrakt SpaceX na první misi na Jupiterův měsíc Europa

NASA (National Aeronautics and Space Administration) Laboratoř Jet Propulsion Laboratory (JPL) se sídlem v jižní Kalifornii byla oceněna cenou جائزة SpaceX (Space Exploration Technologies Inc.) s Spuštění smlouvy o službách U první mise na Zemi provést podrobné vyšetřování Europy.

Mise Europa Clipper je stanovena na říjen 2024 a NASA v pátečním prohlášení uvedla, že kosmická loď vystartuje na raketu Falcon Heavy z Kennedyho vesmírného střediska NASA na Floridě.

FAA říká, že JEFF BEZOS se nespoléhá na nové standardy

Zadání zakázky je Přibližně 178 milionů dolarů.

Vědci V agentuře prozkoumá, zda ledový měsíc Jupitera, Což je přibližně 90% velikosti zemského měsíceMůže hostit podmínky vhodné pro život.

svět – Poprvé to objevil slavný astronom Galileo Galilei – Ukazuje silné důkazy o slaném oceánu pod kůrou planety, o kterém se předpokládá, že obsahuje dvakrát tolik vody než zemské oceány dohromady.

Kliknutím sem zobrazíte své podnikání FOX na cestách

NASA věří Ledová kůra měsíce je tlustá asi 10 až 15 mil a její vnitřní obvod se odhaduje na hloubku 40 až 100 mil.

mise Pošle Europa Clipper na oběžnou dráhu kolem Jupiteru, aby provedl lety v blízkosti Europy eliptickou cestou. Sada vědeckých přístrojů na oběžné dráze pomůže měřit hloubku, slanost a tloušťku oceánského ledového příkrovu Mapa povrchové geologie a formace, podívejte se na oblaky vodní páry, které mohou vyzařovat z kůry Evropy a podzemních jezer a vytvářet obrazy jejich povrchu ve vysokém rozlišení.

JPL konstatuje, že pochopení obyvatelnosti Evropy pomůže astrobiologům lépe pochopit, jak se vyvinul život na Zemi vzdálené asi 382 milionů mil, stejně jako snahy najít život mimo modrý mramor.

Zatímco JPL vede vývoj mise Europa Clipper ve spolupráci s laboratoří aplikované fyziky Johns Hopkins v Laurelu v Marylandu pro ředitelství vědeckých misí NASA ve Washingtonu, spouštěcí službu Europa Clipper bude řídit Kennedyho program Launch Services Program.

Klikněte zde a přečtěte si více o FOX BUSINESS

Vedení programu mise Europa Clipper bude navíc koordinovat Kancelář programu planetárních misí v NASA Marshall Space Flight Center v Huntsville v Alabamě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *