Růst cen českých výrobců v dubnu zvolnil

Růst cen českých výrobců v dubnu zvolnil

Čtvrteční čísla Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázala, že ceny průmyslových výrobců v Česku v dubnu rostly nejpomaleji za téměř dva roky.

Index výrobních cen (PPI) vzrostl v dubnu meziročně o 6,4 %, což je mnohem pomaleji než březnový růst o 10,2 %. To bylo nejslabší tempo růstu od června 2021, kdy ceny vzrostly o 6,1 %.

Meziroční růst cen v odvětví elektřiny, plynu, páry a klimatizovaného vzduchu v dubnu zpomalil na 16,5 % z 21,4 % v předchozím měsíci.

Mezi hlavními průmyslovými seskupeními se ceny zboží krátkodobé spotřeby zvýšily o 15,5 %, následované cenami energetického zboží o 8,6 %.

Bez započtení energií se růst cen průmyslových výrobců v dubnu zmírnil na 5,7 % z 9,5 % v březnu. Meziměsíčně ceny výrobců v dubnu klesly o 1,2 %.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Žurnalistické organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Fitch Ratings předpokládá dohodu mezi Maďarskem a Evropskou unií

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *