NASA a SpaceX zastavily start Dragonu, aby studovaly problematiku hydrazinu

NASA a SpaceX zastavily start Dragonu, aby studovaly problematiku hydrazinu
Zvětšení / V lednu jsou vidět oblaky motorů Draco od SpaceX Cargo Dragon při startu poté, co byl odpojen od Mezinárodní vesmírné stanice.

NASA

NASA a SpaceX zpozdily start kosmické lodi Cargo Dragon nejméně o dva týdny kvůli problému s předpětím vysoce výkonných trysek.

Vesmírná agentura plánovala vypustit kosmickou loď 12. června, ale oznámila zpoždění v e-mailu v pondělí večer novinářům.

„Během náporového zatížení kosmické lodi Cargo Dragon byly naměřeny zvýšené hodnoty par monomethylhydrazinu v izolované oblasti systému náporových motorů Draco,“ uvedla kosmická agentura v prohlášení. „Pohonná látka a okysličovadlo byly z této oblasti vypuštěny na podporu dalších inspekcí a testování.“

Draco motory poskytují tah pro manévrování na oběžné dráze pro kosmickou loď Dragon. NASA uvedla, že spolupracuje se společností SpaceX, aby identifikovala zdroj zvýšených hodnot a přijala jakákoli nápravná opatření. V úterý ráno Mission Control v Houstonu oznámil astronautům na palubě Mezinárodní vesmírné stanice, že datum startu bude posunuto minimálně na 28. června.

Toto není nové vozidlo Dragon. Toto vozidlo označené jako „C208“ Dragon předtím provedlo dvě zásobovací mise, obě v roce 2021. Jde o vylepšenou verzi původní kosmické lodi Cargo Dragon, známé jako „Cargo Dragon 2“.

NASA bude chtít tento problém pečlivě prostudovat, protože pohonný systém v této verzi Cargo Dragon má mnoho společného s Crew Dragon, který také používá trysky Draco a stejnou pohonnou látku. Na to by však mělo být dost času, protože uvedení nadcházejícího Crew Dragon, který nese „Mission Crew 5“, je naplánováno až na září.

Tyto trysky Draco mají mnohem menší tah než trysky SuperDraco, které se používají k pohonu vypouštěcího únikového systému Crew Dragon. Během testu provedeného v dubnu 2019 těsně před zážehem trysek SuperDraco uniklo oxidační činidlo. vedlo k výbuchu která zničila vesmírnou loď. Nikdo není zraněný.

READ  Jak obrovský asteroid, který vyhladil dinosaury, vedl ke vzestupu moderních deštných pralesů

Cargo Dragon tyto motory SuperDraco nemá, ale NASA a SpaceX budou chtít porozumět všem problémům s nejnovějším únikem, než uvolní zásoby nebo lidi.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *