Německo zapaluje uhlí, prohlubuje vazby s Českou republikou, protože hrozí plynová hrozba

Zdroje z německého ministerstva hospodářství včera uvedly, že německý kabinet ve středu rozhodne o krocích k reaktivaci uhelných elektráren za účelem snížení spotřeby plynu, v době, kdy se Berlín připravuje na možné delší přerušení dodávek ruského plynu. .

Uhelné elektrárny v zemi, které se měly odstavit letos a v roce 2023, se budou po omezenou dobu účastnit trhu s elektřinou, dokud bude Německo druhou „pohotovostní fází“ třífázového nouzového plynového plánu, tzv. uvedly zdroje.

Předpisy, které vstoupí v platnost po schválení vládou tento týden, mají za cíl snížit spotřebu plynu tak, aby bylo možné i nadále plnit skladovací prostory i přes snížené dodávky.

Podle hrubých odhadů by tento krok měl pokrýt zhruba jedno procento spotřeby plynu v Německu.

Německý energetický regulátor řekl agentuře Reuters, že Německo neví, kolik plynu, pokud vůbec, bude Rusko pumpovat plynovodem Nord Stream 1 poté, co skončila 10denní odstávka na údržbu, která začala včera.

Vláda požádala jihoněmecké provozovatele elektřiny, jako jsou EnBW a Uniper, aby udrželi uhelné elektrárny připravené k provozu v případě plynové nouze.

Vláda v říjnu vydá další nařízení, která v případě potřeby znovu spustí hnědouhelné elektrárny.

Mezitím Německo a Česká republika podepsaly společné prohlášení, v němž se zavázaly překonat závislost na ruských fosilních palivech a urychlit přechod na nízkouhlíkovou energetiku, protože klesající dovoz ruského plynu ohrožuje bezpečnost dodávek v celé Evropě.

„Dohodu o solidárních opatřeních na ochranu bezpečnosti dodávek plynu mezi našimi dvěma zeměmi dokončíme před začátkem příští zimní sezóny,“ stojí v oznámení.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck na návštěvě v Praze a český ministr průmyslu Josef Sekila uvedli, že je nutné se připravit na různé varianty, včetně neobnovení dodávek plynovodem Nord Stream 1, když má být v červenci dokončena plánovaná údržba. . 21 O vliv usiluje i Rusko.

READ  Slovensko může znárodnit elektrárenského giganta, aby zabránilo Orbanovi v převzetí kontroly - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.