NASA udržuje Voyager 2 zapnutý minimálně do roku 2026 pomocí záložního napájení: NPR

Umělcův koncept kosmické lodi Voyager NASA. Po vypuštění Voyageru 1 a jeho repliky Voyageru 2 v roce 1977 začaly jeho zdroje energie pomalu mizet.

NASA/JPL-Caltech


Skrýt popisek

Přepnout titulek

NASA/JPL-Caltech

Umělcův koncept kosmické lodi Voyager NASA. Po vypuštění Voyageru 1 a jeho repliky Voyageru 2 v roce 1977 začaly jeho zdroje energie pomalu mizet.

NASA/JPL-Caltech

Kosmické lodi NASA Voyager 2, která již více než 45 let prohledává vnější hranice sluneční soustavy, dochází energie. Nový plán si ale klade za cíl udržet její mezihvězdnou misi při životě minimálně další tři roky.

Voyager 2, který byl poprvé vypuštěn v roce 1977, pomohl vědcům prozkoumat vzdálené planety a pochopit, jak heliosféra – bublinovitá vnější vrstva Slunce, která zachycuje částice a magnetická pole – chrání Zemi před jejím nestálým mezihvězdným prostředím.

Vzhledem k tomu, že napájení Voyageru 2 se zmenšovalo, NASA se chystala vypnout jeden ze svých pěti vědeckých přístrojů na kosmické lodi. Aby to pokračovalo, inženýři skutečně obětovali ohřívače a další nepodstatné součásti, které odčerpávaly energii. Inženýři však nyní našli způsob, jak využít záložní energii z bezpečnostního mechanismu, který reguluje napětí kosmické lodi.

„Tento krok umožní misi odložit uzavření vědeckého nástroje až do roku 2026, namísto letošního,“ Informovala o tom Laboratoř tryskového pohonu NASA minulý týden.

Voyager 2 a jeho dvojče, Voyager 1 (vypuštěný ve stejném roce) jsou jediné dvě kosmické lodi, které se odvážily za hranice heliosféry.

Ed Stone, který byl před loňským odchodem do důchodu hlavním vědcem v laboratoři Jet Propulsion Laboratory NASA, strávil více než polovinu svého života zasvěcený programu Voyager. Dohlížel na kosmické lodě, které objevovaly objev za objevem, když zkoumaly Jupiter, Saturn, Uran a Neptun.

READ  promiň kořist. Černé vdovy mají překvapivě dobrou paměť

„To, co odhalilo, je to, jak složitá a dynamická sluneční soustava skutečně je,“ řekl Stone NPR v roce 2017. „Před Voyagerem byly jediné známé aktivní sopky na Zemi.“ Sopečná činnost Země. Před Voyagerem existovaly jediné známé oceány ve sluneční soustavě zde na Zemi. Pak jsme letěli přes další měsíc Jupiteru, Europu, který, jak se ukázalo, měl pod svou ledovou kůrou tekutý vodní oceán. „

Voyager 2 je od Země vzdálen 12,3 miliardy mil a počítání. Voyager 1, který také čelí datu vypršení platnosti, protože také ztrácí energii, je 14,7 miliardy mil daleko.

Linda Spilker, vědecká pracovnice projektu Voyager z Jet Propulsion Laboratory, uvedla v prohlášení.

Mezitím NASA pracuje na tom, aby zajistila, že dědictví Voyageru neskončí pomalým selháním, protože úředníci zvažují drahé a složité návrhy několika skupin na nové dlouhodobé vyšetřování.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *