Singapur přesouvá školy online, protože se zvyšuje počet případů koronavirů

Studenti školy v Singapuru nosí ochranné masky ve veřejné dopravě, 8. června 2020.

Suhaimi Abdullah | Getty Images Novinky | Getty Images

Singapur v neděli varoval, že nové varianty koronaviru, jako je ta, která byla poprvé objevena v Indii, ovlivňují více dětí, protože městský stát se chystá od tohoto týdne uzavřít většinu škol a plánuje očkování mladých lidí.

Všechny základní, střední a juniorské školy přejdou na úplné domácí vzdělávání od středy do konce semestru 28. května.

„Některé z těchto (virových) mutací jsou virulentnější a zdá se, že útočí na mladší děti,“ řekl ministr školství Chan Chun Singh.

Dodal, že žádné z dětí, které se nakazily virem, nemělo vážné onemocnění a jen málo z nich mělo mírné příznaky.

V neděli Singapur potvrdil 38 lokálně přenášených případů COVID-19, což je nejvyšší denní počet od poloviny září, přičemž 17 případů v současné době nesouvisí. Případy se týkaly čtyř dětí, které byly spojeny se sloučeninou ve vzdělávacím středisku.

Ministr zdravotnictví Ong Yi Kung s odvoláním na Kennetha Maca, ředitele zdravotnických služeb tohoto oddělení, uvedl, že kmen B.1.617 má podle všeho větší dopad na děti. Nebylo jasné, kolik dětí bylo tímto kmenem infikováno.

Singapur nahlásil více než 61 000 případů viru, z nichž většina souvisela s loňským vypuknutím v kolejích zahraničních pracovníků a 31 úmrtí. V neděli byly nové případy největším počtem lokálních infekcí mimo domov za rok.

„Prudký nárůst počtu případů ve společnosti dnes vyžaduje, abychom v nadcházejících dnech výrazně omezili naše pohyby a interakce,“ dodal Chan.

Až donedávna asijské obchodní a finanční centrum v hodnotě 5,7 milionu hlásilo na domácím trhu několik měsíců nulové nebo jednociferné ztráty.

Přestože denní případy v Singapuru stále představují zlomek počtu hlášených mezi jejími sousedy v jihovýchodní Asii, v posledních týdnech se infekce zvyšuje. Od neděle vláda zavedla nejpřísnější omezení veřejných shromáždění a aktivit od loňského uzavření.

READ  Sýrie: Raketové bombardování poblíž základny Green Village zadržuje americké síly, ale žádné oběti

Rychlost singapurského očkovacího programu je však omezena tempem dodávek vakcín. Ong řekl, že odborníci studují, zda by měla být podána jedna dávka vakcíny a zda by měl být prodloužen interval mezi injekcemi.

Více než pětina populace země dokončila režim dvoudávkového očkování vakcínou MMR PfizerBiotechnologie, A moderní. Úřady vyzvou osoby mladší 45 let, aby dostaly snímky od druhé poloviny května.

Chan uvedl, že vláda rovněž pracuje na plánech očkování dětí mladších 16 let po schválení regulačními orgány, které Pfizer hledá.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.