Na národní sankční seznam byly přidány další tři subjekty

Na národní sankční seznam byly přidány další tři subjekty


Dne 16. srpna 2023 vláda na návrh státního tajemníka souhlasila se zařazením dalších tří subjektů na Národní sankční seznam. Takže národní tresty budou obléci Ruský obchodník dodává Zbraňové systémy ruského režimu a jeho příbuzných, kteří z těchto vztahů osobně těží. Ministerstvo zahraničí také navrhuje přidat tyto tři subjekty na sankční seznamy EU.

Ruský oligarcha zodpovědný za výrobu raket, které zabíjejí nevinné Ukrajince, musí čelit následkům. Stejně jako ti Češi, kteří si užívají život v luxusu s penězi od obchodníků se smrtí. Jsem rád, že česká vláda souhlasila se zařazením dalších tří osob na národní sankční seznam„,“ Vysvětlil ministr zahraničí Jan Lipavský.

Boris Obnosov je generálním ředitelem státního holdingu KTRV, který vyrábí a dodává zbraňové systémy ozbrojeným silám Putinova režimu. Z rodinných vazeb s Abnosovými osobně těžili další dva lidé – Zorikovci. Vlastní a používají luxusní nemovitosti a automobily v České republice.

Požadavek na zařazení do Národního sankčního seznamu je založen na osobě, která spáchala nebo spáchala činy sankcionovatelné podle některého ze sankčních režimů EU, přičemž takové jednání je v zahraničněpolitickém nebo bezpečnostním zájmu České republiky. V tomto konkrétním případě máme komplexní dokumentaci činností, které narušují nebo ohrožují územní celistvost, suverenitu a nezávislost Ukrajiny.

Zařazení na Národní sankční seznam znamená, že vůči dotčené osobě začala být uplatňována omezující opatření, jako je zákaz vstupu nebo pobytu na území České republiky, znemožnění osobě získat finanční prostředky na území České republiky nebo zmrazení majetku. je odpovědný Úřad pro finanční analýzu. Ten kontroluje, zda má osoba na sankčním seznamu majetek v ČR.

Ministerstvo zahraničí spolupracovalo s ministerstvem financí, ministerstvem průmyslu a obchodu, policií a zpravodajskými službami na zařazení těchto jmen.

READ  Evropský soud uloží Polsku pokutu 500 000 EUR denně do uzavření dolu | Majitel

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *