Ministerstvo zahraničních věcí se v příštím roce těší na další výměny

Ministerstvo zahraničních věcí se v příštím roce těší na další výměny

Globální komunikace:
Ministerstvo plánuje hostit více mezinárodních hodnostářů a těší se na spolupráci se zahraničními vládami, zejména s těmi ve východní Evropě.

  • Autor: Chen Yu Fu, Luo Yi Hsuan a William Hetherington/Reporters and Staff Writer

Ministerstvo ve svém rozpočtu uvedlo, že ministerstvo zahraničí navrhlo na fiskální rok 2023 rozpočet ve výši 30,4 miliardy NT $ (993,6 milionu USD), což je nárůst o 1,52 miliardy NT $ oproti letošnímu roku, kvůli plánovanému nárůstu mezinárodních směn. Odešlete zprávu legislativnímu jüanu.

Ministerstvo vytvořilo plány na větší mezinárodní spolupráci a také na zvýšenou účast na mezinárodních konferencích a výměnách – ty druhé zaznamenaly nárůst o 176 milionů NT $ v předpokládaných výdajích v celkové výši 2,14 miliardy NT $.

Peníze půjdou na účast v mezinárodních organizacích, hostování a účast na mezinárodních výměnách a hostování a přijímání mezinárodních hodnostářů, uvádí zpráva.

Foto: AP

Ministerstvo předpokládá, že v příštím roce uspořádá 2368 setkání se zahraničními hosty, což je letos nárůst o 304 setkání.

Plánovaná setkání budou zahrnovat 185 návštěv z Afriky, 420 návštěv z asijsko-pacifického regionu, 444 návštěv z Evropy, 843 návštěv ze Spojených států nebo Kanady a 253 návštěv ze Střední a Jižní Ameriky.

Ministerstvo také plánuje hostit 38 lidí z organizací OSN, osm ze Světové obchodní organizace, 135 z mezinárodních médií, 34 zástupců zahraničních nevládních organizací a osm na návštěvách souvisejících se zlepšováním infrastruktury informační bezpečnosti země.

Řekla, že rozpočet na návštěvu hodnostářů bude vynaložen na letenky, stravu, ubytování, dopravu v rámci Tchaj-wanu, pojištění a další související náklady.

Rozpočet na spolupráci a pomoc cizím zemím bude činit 14,43 miliardy NT $ – téměř polovina navrhovaného rozpočtu a nárůst o 1,75 miliardy NT $ oproti letošnímu roku.

Mezi nové oblasti výdajů v této oblasti budou patřit projekty s Litvou, Slovenskem, Českou republikou a dalšími zeměmi na podporu demokratické odolnosti a také školení polovodičových talentů.

READ  CEE MARKETS-Forint firmy, protože finanční zpřísnění uklidňuje trhy

Na mezinárodní pomoc a pomoc při rekonstrukci v reakci na velké katastrofy bylo přiděleno celkem 2,1 miliardy NT$.

Ministerstvo navrhlo zvláštní rozpočet ve výši 1,8 miliardy NT $ na pomoc Ukrajině přesídlovat uprchlíky a zotavit se po válce.

V souvisejících zprávách kabinetní výbor pro vypořádání majetku z nezákonných stran předložil rozpočet na příští rok ve výši 51,67 milionu NT $ – což je pokles o 460 000 NT $ od letošního roku.

Výbor minulý týden představil svůj rozpočet spolu s dalšími vládními orgány před legislativní revizí, která je naplánována na tento měsíc.

Navrhovaný rozpočet komise se skládá z 38,68 milionu NT $ na všeobecné administrativní výdaje, 11,56 milionu NT $ na řešení majetku nezákonných stran, které zjistila při vyšetřování, rezervní fond ve výši 400 000 NT $, rozpočet na cesty do zahraničí ve výši 425 000 NT $ a rozpočet 600 000 New Tchajwanské dolary. Pobídky na pomoc při vyšetřování.

Komise uvedla, že má v plánu příští rok navštívit země v Evropě, „aby sledovala, jak jiné země nakládají s nezákonným přívrženeckým majetkem a jak posílily úsilí o přechodnou spravedlnost“.

Řekla, že se „poučí ze zkušeností vlád a občanských organizací v různých zemích a jejich návrhů zákonů a implementace politiky“ v těchto otázkách.

Dodala, že každá země v Evropě přistupovala k demokratizačnímu procesu jinak, takže by bylo užitečné si těchto rozdílů všímat a poučit se z nich.

Navrhovaný rozpočet zahrnuje 600 000 NT $ na pobídky na pomoc komisi při vyšetřování nezákonného stranického majetku, který je podle ní v souladu s § 13 zákona o vypořádání nezákonného majetku politickými stranami a jejich přidruženými organizacemi (政黨 組織 不當 取得處琋 梢).

Údaje o výkonných jüanech ukázaly, že od ledna do června komise vyšetřovala 15 případů po zprávách a peticích oznamovatelů.

READ  The Revolution Underway: Battle of the Teams in Prague Marathon

Komentáře budou moderovány. Uchovávejte komentáře související s článkem. Poznámky obsahující obscénní nebo obscénní jazyk, osobní útoky jakéhokoli druhu, propagace a zákaz uživatele budou odstraněny. Konečné rozhodnutí bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *