Itálie vyhlašuje na severu sužovaném suchem výjimečný stav

Řím (Reuters) – Itálie v pondělí vyhlásila stav nouze v oblastech kolem řeky Pád, která tvoří asi třetinu zemědělské produkce země a trpí nejhorším suchem za posledních 70 let.

Vládní nařízení umožní úřadům snížit byrokracii a podniknout okamžitá opatření, pokud to považují za nutné, jako je například zavedení přídělů vody pro domácnosti a podniky.

Řeka Pád je nejdelší řekou v Itálii a táhne se na více než 650 kilometrů (400 mil) bohatou severní Itálií. Mnohé části vodního toku však vyschly a farmáři tvrdí, že proud je tak slabý, že mořská voda prosakuje do vnitrozemí a ničí úrodu. Přečtěte si více

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Vláda v prohlášení uvedla, že mimořádná opatření se budou vztahovat na země sousedící s řekou Pád a povodí východních Alp.

V širším měřítku také zavedla výjimečný stav v pěti severních regionech – Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Lombardsko, Piemont a Veneto – a vyčlenila 36,5 milionu eur (38 milionů dolarů) ve finančních prostředcích na pomoc při řešení nedostatku vody.

Vláda uvedla, že „nouzový stav má za cíl zvládnout současnou situaci mimořádnými prostředky a pravomocemi, pomoci a pomoci postiženému obyvatelstvu“.

Dodala, že v budoucnu by mohla být přijata další opatření k řešení sucha, které podle vodohospodářských úřadů stále více postihuje střední Itálii po extrémně suché zimě a jaru, po kterém následuje mimořádně horké léto.

Italská média uvedla, že premiér Mario Draghi také zvažuje jmenování komisaře, který by koordinoval reakci na sucho, podobným způsobem vláda vytvořila komisaře, který by dohlížel na koronavirovou krizi. (1 dolar = 0,9596 eur)

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

READ  Izraelská armáda v reakci na raketovou palbu z Gazy při dvou nočních náletech bombardovala pozice Hamasu

(Zprávy Angelo Amanti; Střih Julia Segretti a Alex Richardson)

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.