Varianta Omicron může zpomalit obnovu pH

Zahraniční cestovní ruch v tuzemsku a ve zbytku světa, vedle zahraničního cestovního ruchu v tuzemsku a ve zbytku světa, vedle zahraničního cestovního ruchu v zemi a ve zbytku světa, Michael Rycafort, hlavní ekonom v Rizal Commercial Banking, uvedl v prohlášení Možné zpoždění při uvolňování omezení pro navracení Filipínců.

Omicron, který byl poprvé objeven v Jižní Africe, byl minulý týden Světovou zdravotnickou organizací (WHO) klasifikován jako „varianta zájmu“ kvůli jeho velkým mutacím. I když zatím není jasné, zda se jedná o smrtelnější kmen, Světová zdravotnická organizace v pondělí uvedla, že možnost jeho celosvětového rozšíření je „velmi vysoká“.

Filipíny původně zavedly cestovní omezení z Jižní Afriky, Botswany, Namibie, Zimbabwe, Lesotha, Eswatini a Mosambiku, aby omezily vstup do Omicronu. V neděli přidala na takzvaný „červený“ seznam Rakousko, Českou republiku, Maďarsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Belgii a Itálii a zvažuje i zařazení Hongkongu.

Rycafort uvedl, že nová alternativa by mohla mít negativní dopad na pohyb OFW a dalších migrujících pracovníků, což by mohlo přispět k narušení globálního dodavatelského řetězce.

Řekl, že dopad na filipínskou ekonomiku bude záviset na tom, zda Omicron povede k nárůstu místních infekcí do té míry, že podnítí obnovení blokování.

„Dopad proměnné Omicron koronaviru na oživení ekonomiky bude záviset na jakémkoli nárůstu vyplývajícím z počtu nových globálních i místních případů Covid-19 v nadcházejících dnech nebo týdnech, což určí schopnost ekonomiky znovu se otevřít a dopady na ekonomika,“ vysvětlil Rycafort. Aktivity z hlediska výroby, prodeje, příjmů a zaměstnanosti a komplexní hodnocení teprve přijdou.“

Dodal, že pokračující očkování by mohlo omezit skutečnou stávku.

„Dopad varianty Omicron by mohl být také zmírněn zvýšením proočkovanosti země směrem k ochraně populace již koncem roku 2021 nebo začátkem roku 2022 a případně směrem k imunitě stáda začátkem poloviny roku 2022, ale zatím ne, pokud budou stávající vakcíny efektivní oproti variantě Omicron,“ řekl Rycafort.

READ  V Baku se konalo Ázerbájdžánsko-české podnikatelské fórum

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *