Medvěd grizzly, který pár zabil, byl usmrcen v národním parku Banff

Pár byl napaden a zabit „agresivním“ medvědem grizzly v národním parku Banff v Kanadě, uvedli v neděli úředníci.

Úředníci byli upozorněni na útok medvěda v údolí řeky Red Deer v Albertě v pátek ve 20 hodin prostřednictvím satelitního zařízení.

Vzhledem k tomu, že podmínky neumožňovaly zásahovému týmu dostat se do oblasti pátrání vrtulníkem, putovali celou noc pěšky a pátrali po páru.

Úředníci dorazili do tábora o více než 24 hodin později, kde našli dvě těla.

Tým Human Wildlife Response Team, jehož členové jsou speciálně vyškoleni k reakci na útoky zvířat, uvedl, že v oblasti našel medvěda grizzlyho, který vykazoval „agresivní chování“.

Národní park Banff ve zprávě uvedl, že tým se rozhodl medvěda okamžitě usmrtit, „aby byla zajištěna bezpečnost veřejnosti“. prohlášení v Facebooku.

Zesnulý pár byl nalezen v neděli v 1:00. O čtyři hodiny později dorazila místní policie a převezla oběti do města Sundre v centrální Albertě.

Totožnost obětí zatím nebyla zjištěna, jde spíše o totožnost rodinného příslušníka Řekl to Canadian Broadcasting News Byli to obyčejní partneři a zkušení venkovští turisté.

Člen rodiny řekl, že pes páru byl také zabit.

„Byli dlouhodobí partneři, milovali přírodu a byli nerozluční,“ uvedl člen rodiny v prohlášení pro CBC. „Žili v zapadákově a byli jedni z nejopatrnějších lidí, které znám. Znali medvědí protokol a dodržovali ho až do konce.“

Parks Canada v pondělí ráno bezprostředně nereagovala na otázky deníku The Washington Post ohledně identity páru.

Byl to přinejmenším druhý smrtelný útok v Severní Americe od července, kdy medvěd grizzly napadl ženu na lesní stezce západně od Yellowstonského národního parku v USA. The Post v září uvedl, že medvěd byl později utracen poté, co se vloupal do domu jedné osoby při hledání potravy.

READ  Sledujte: Biden si zapomněl potřást rukou s brazilským prezidentem v nejnovějším trapném gaffe

Kanadské Skalisté hory a Kolumbie jsou domovem medvědů grizzly i černých. Podle Do kanadských parků.

Pozorování medvědů je častější na podzim, kdy zvířata začnou hledat potravu, když se připravují na hibernaci během chladných zimních měsíců.

Web Parks Canada uvádí, že nejbezpečnějším přístupem je vyhnout se setkání s medvědem, ale pokud to není možné, první možností by mělo být použití spreje na medvědy nebo hraní na mrtvého. Pokud tyto kroky nefungují, turisté se možná budou muset bránit.

Čtrnáct procent útoků medvědů grizzly vede k úmrtí po celém světě, říká Kim Titchener, zakladatelka Bear Safety and More, která je také rodinnou přítelkyní alespoň jedné z obětí. Řekl to agentuře Reuters.

Násilných setkání mezi medvědy a lidmi přibývá, protože stále více lidí si užívá venku, ale stále jsou velmi vzácné, řekla.

„To je skutečný důvod, proč jsme svědky více útoků, protože stále více lidí odchází do zahraničí a bohužel v tom nejsou vzdělaní,“ řekla.

Národní park Banff je domovem asi 65 medvědů grizzly. Podle Do kanadských parků je považován za ohrožený druh.

V širší oblasti západní Alberty, Yukonu, Severozápadních teritorií a Britské Kolumbie žije až 20 000 medvědů grizzly.

Výbor pro stav ohrožené divoké zvěře v Kanadě uvádí medvědy grizzly jako druh „zvláště znepokojený“, protože jsou zvláště citliví na lidské aktivity nebo přírodní události.

Parks Canada uvedl, že tato zvířata vymírají kvůli lidské nesnášenlivosti, lovu na trhu, rychlé přeměně jejich stanovišť na zemědělství a ztrátě jejich hlavní kořisti, buvolů.

Úředníci Uzavření areálu na dobu neurčitou Park, kde k útoku došlo. Návštěvníci mohou dostat pokutu až 25 000 dolarů, pokud budou spatřeni v zakázaných oblastech.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *