Felix Auger-Aliassime postupuje do třetího kola French Open

Kanaďan Felix Auger-Aliassime se kvalifikoval do třetího kola rutinním vítězstvím 6-0, 6-3, 6-4 nad Argentincem Camilo Ugo Carabellim,

Grandslamový devátý nasazený Auger-Aliassime vypálil osm es a vytvořil pět z 10 brejkových bodů v dominantní antukové show na Roland Garros.

Je to poprvé v kariéře kanadského 21letého mladíka, co v Paříži postoupil do druhého kola.

Další zápas Oger-Aliassime bude ve čtvrtek proti Srbovi Filipu Krajinovičovi nebo Chorvatu Borně Gogovi.

Ve středu se měli French Open zúčastnit i další dva Kanaďané.

Leila Fernandez z Montrealu, 17. v ženské kategorii, se utká s Češkou Kateřinou Siniakovou, Bianca Andreescuová se střetne se 14. nasazenou Švýcarkou Belindou Bencicovou.

Sledujte | Auger-Aliassime udělá rychlou práci pro Ugo Carabelli:

Auger-Aliasime se na Roland Garros dostal poprvé v kariéře do třetího kola

Felix Auger-Aliassime s číslem 9 z Montrealu porazil Argentince Camila Ugo Carabelliho 6:0, 6:3, 6:4 a poprvé v kariéře postoupil do třetího kola French Open.

Svržení šampiona US Open

Šampionka US Open Emma Radocano vynechala French Open ve druhém kole.

Raducano prohrála s Alexandrou Sasnovic z Běloruska 3-6, 6-1, 6-1 a ukončila tak svůj debut na Roland Garros.

Devatenáctiletý Raducano v páté hře úvodní sady zlomil Sasnovic bok, bekhendovým bekhendem, po kterém následoval forhend, udeřil winnery.

Sasnovic nedokázala v prvním setu proměnit tři šance na smeč soupeře, ale využila dvou brejků k zahájení druhého setu, kdy 47. hráčka žebříčku získala také 12 ze 14 bodů podání.

Dvanácté nasazené Radocano nedokázalo za stavu 1:1 ve třetím setu proměnit pět brejkbolů, když Sasnovicová získala své 16. vítězství v kariéře nad 20 nejlepšími hráčkami.

Radocano, který také loni prohrál se Sasnovichem v Indian Wells v prvním zápase Británie po zisku titulu ve Flushing Meadows, zaznamenal v Susan Lenglin Court 17 vítězství a 33 nevynucených chyb.

READ  Stát se „úžasným“ mistrem světa v rozparovači dračích lodí

Sasnovich na Roland Garros poprvé postoupil do třetího kola. Toto je její sedmé vystoupení.

Dvojnásobná grandslamová vítězka Victoria Azarenková z Běloruska postoupila do třetího kola, když porazila Andreu Petkovicovou 6-1, 7-6 (3).

Nejzajímavějším ženským zápasem dne je vítězka US Open z roku 2019 Bianca Andreescuová proti zlaté olympijské medailistce Belindě Bencicové.

V losování mužů jsou Novak Djokovič, Rafael Nadal a Carlos Alcaraz na programu čtvrtého dne.