Felix Auger-Aliassime postupuje do třetího kola French Open

Kanaďan Felix Auger-Aliassime se kvalifikoval do třetího kola rutinním vítězstvím 6-0, 6-3, 6-4 nad Argentincem Camilo Ugo Carabellim,

Grandslamový devátý nasazený Auger-Aliassime vypálil osm es a vytvořil pět z 10 brejkových bodů v dominantní antukové show na Roland Garros.

Je to poprvé v kariéře kanadského 21letého mladíka, co v Paříži postoupil do druhého kola.

Další zápas Oger-Aliassime bude ve čtvrtek proti Srbovi Filipu Krajinovičovi nebo Chorvatu Borně Gogovi.

Ve středu se měli French Open zúčastnit i další dva Kanaďané.

Leila Fernandez z Montrealu, 17. v ženské kategorii, se utká s Češkou Kateřinou Siniakovou, Bianca Andreescuová se střetne se 14. nasazenou Švýcarkou Belindou Bencicovou.

Sledujte | Auger-Aliassime udělá rychlou práci pro Ugo Carabelli:

Auger-Aliasime se na Roland Garros dostal poprvé v kariéře do třetího kola

Felix Auger-Aliassime s číslem 9 z Montrealu porazil Argentince Camila Ugo Carabelliho 6:0, 6:3, 6:4 a poprvé v kariéře postoupil do třetího kola French Open.

Svržení šampiona US Open

Šampionka US Open Emma Radocano vynechala French Open ve druhém kole.

Raducano prohrála s Alexandrou Sasnovic z Běloruska 3-6, 6-1, 6-1 a ukončila tak svůj debut na Roland Garros.

Devatenáctiletý Raducano v páté hře úvodní sady zlomil Sasnovic bok, bekhendovým bekhendem, po kterém následoval forhend, udeřil winnery.

Sasnovic nedokázala v prvním setu proměnit tři šance na smeč soupeře, ale využila dvou brejků k zahájení druhého setu, kdy 47. hráčka žebříčku získala také 12 ze 14 bodů podání.

Dvanácté nasazené Radocano nedokázalo za stavu 1:1 ve třetím setu proměnit pět brejkbolů, když Sasnovicová získala své 16. vítězství v kariéře nad 20 nejlepšími hráčkami.

Radocano, který také loni prohrál se Sasnovichem v Indian Wells v prvním zápase Británie po zisku titulu ve Flushing Meadows, zaznamenal v Susan Lenglin Court 17 vítězství a 33 nevynucených chyb.

READ  Fanoušci West Hamu zakázali účast na utkání Rapidu Vídeň

Sasnovich na Roland Garros poprvé postoupil do třetího kola. Toto je její sedmé vystoupení.

Dvojnásobná grandslamová vítězka Victoria Azarenková z Běloruska postoupila do třetího kola, když porazila Andreu Petkovicovou 6-1, 7-6 (3).

Nejzajímavějším ženským zápasem dne je vítězka US Open z roku 2019 Bianca Andreescuová proti zlaté olympijské medailistce Belindě Bencicové.

V losování mužů jsou Novak Djokovič, Rafael Nadal a Carlos Alcaraz na programu čtvrtého dne.