Martin Dvorjak: Od regionálního starosty po nejvyšší vládní pozici ve Washingtonu, DC a New Yorku

Martin Dvorjak: Od regionálního starosty po nejvyšší vládní pozici ve Washingtonu, DC a New Yorku

Martin Dvorjak se do veřejného života začal prosazovat během sametové revoluce v roce 1989. Jako mladý záhadný ekonom pracující v masokombinátu ve východních Čechách sehrál klíčovou roli při založení místní pobočky Občanského fóra, široké koalice. nekomunistických subjektů v zemi. Tato koalice se chopila moci po prvních demokratických volbách v zemi v roce 1990.


Martin Dvorjak |  Foto: Veit Bohanka, Radio Prague International

Martinova role katalyzovala jeho raketový vzestup od primátora Hradce Králové, krajského města východních Čech, až po prestižní diplomatické posty ve Washingtonu, D.C., New Yorku, Kuwait City a nakonec až do nejvyšších pater české politiky. Tím ale Martinův příběh nekončí. Po válce v roce 1999 získal první zkušenosti v Kosovu a po druhé válce v Perském zálivu v Iráku, kde působil jako součást Mezinárodního úřadu pro obnovu.

Celou epizodu si můžete poslechnout ve zvuku na této stránce nebo jednoduše vyhledat Czechast na jakékoli z vašich oblíbených podcastových platforem. Nové díly Czechcastu vycházejí každý týden. Velmi si vážíme vašich komentářů a návrhů, a pokud se vám tato epizoda líbila, klikněte na lajk a přihlaste se k odběru Czechcastu na vaší oblíbené poslechové platformě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *