„Norovirus“ v posledních týdnech kritizuje severovýchod USA: CDC

„Norovirus“ v posledních týdnech kritizuje severovýchod USA: CDC

Žaludeční virus známý jako norovirus se šíří po severovýchodě Spojených států podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Třítýdenní průměr pozitivních testů na norovirus v regionu dosáhl v posledních týdnech 13,9 procenta a od poloviny prosince 2023 se drží nad 10procentní mírou pozitivity.

Zatímco severovýchodní region zaznamenává vysoký počet případů noroviru, Data CDC ukazují Pozitivní testy v posledních týdnech zaznamenávají i další regiony. Jih má 9,5 procenta, středozápad se pohybuje kolem 10 procent a západ má asi 12 procent.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedla, že norovirus je hlavní příčinou zvracení, průjmu a nemocí přenášených potravinami ve Spojených státech. Nakazit se mohou lidé všech věkových kategorií a nemoc se šíří „velmi snadno a rychle“.

CDC uvedlo, že lidé se mohou norovirem nakazit několikrát za život, protože existuje mnoho různých typů viru. V doporučení bylo uvedeno, že infekce jedním typem noroviru vás nemusí chránit před jinými typy.

Lidé si mohou vyvinout ochranu proti určitým typům noroviru, ale není známo, jak dlouho může ochrana trvat.

Ohniska se vyskytují nejčastěji na konci podzimu, v zimě a brzy na jaře. Příznaky také zahrnují horečku, bolesti hlavy, dehydrataci a bolesti těla.

CDC doporučuje dobře si umýt ruce mýdlem a vodou, čistit a dezinfikovat povrchy bělidlem a prát oblečení v horké vodě, aby se zabránilo šíření noroviru.

Každý rok se ve Spojených státech objeví 19 až 21 milionů onemocnění způsobených norovirem, nejčastěji od listopadu do dubna. Každý rok je asi 109 000 hospitalizací a 900 úmrtí, nejčastěji mezi staršími lidmi. CDC řekl.

Copyright 2024 Nextstar Media Inc. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *