Vědci tvrdí, že mořští savci dugongů jsou v Číně funkčně vyhynulí

Suspenze

Roztomilé, obří mořské stvoření patřící do čeledi kapustňáků je nyní v Číně „funkčně vyhynulé“ a od roku 2008 nebylo zaznamenáno žádné jeho pozorování, uvedla ve středu nová studie.

Je známo, že dugong, býložravý mořský savec, se pomalu potuluje po pobřeží tropických a subtropických zemí, Krmení mořskými řasami v mělké vodě. Mohou dosáhnout délky 10 stop a vážit přes 1000 liber.

Ale podle ochránců přírody ze Zoologické společnosti v Londýně (ZSL) a Čínské akademie věd se počet dugongů ve vodách poblíž pevninské Číny od roku 1970 dramaticky zmenšil – především kvůli lidské činnosti.

Záchrana kapustňáka – Záchrana záchranou, rehabilitace rehabilitací

vědci Vyhledávání bylo zveřejněno Středa v Britské královské společnosti otevřené vědy. V tiskové zprávě oznamující zjištění autoři zprávy uvedli, že existují „silné náznaky, že se jednalo o první funkční vyhynutí velkého savce v pobřežních vodách Číny“, kde byl sledován po stovky let.

„Naše nová studie ukazuje silné důkazy o teritoriální ztrátě jiných charismatických druhů vodních savců v Číně – bohužel, opět poháněné neudržitelnou lidskou činností,“ řekl Samuel Turvey, profesor a výzkumník z Ústavu zoologie ZSL.

Autoři doporučili, aby Mezinárodní unie pro ochranu přírody, která udržuje globální ochranu „červený seznam,“ Přehodnocení teritoriálního stavu druhu dugong jako kriticky ohroženého (možná vyhynulého) v celých čínských vodách.

Autoři studie uvedli, že hlavními příčinami vyhynutí byly rybolov, stávky lodí a ztráta přirozeného prostředí způsobená člověkem. Kelp je specifickým mořským stanovištěm, které se podle zprávy „rychle degraduje v důsledku lidských dopadů“.

Čína učinila své úsilí o obnovu a obnovu mořských řas „klíčovou prioritou ochrany“, ale výzkumníci tvrdí, že úsilí může být příliš málo příliš pozdě.

READ  Studie WHO a Mezinárodní organizace práce zjistila, že dlouhá pracovní doba zabije ročně 745 000 lidí

„Dugongové zůstávají ve vodě až 10 metrů hluboké a neustále se pasou,“ řekla Heidi Ma, postdoktorandka z Ústavu zoologie ZSL a spoluautorka zprávy. „Ale v těchto oblastech existuje velká konkurence o zdroje,“ řekla a dodala, že mořská tráva obsahuje vysokou úroveň uhlíku a je nezbytným zdrojem potravy a úkrytu pro ryby.

Od roku 1988 Čína klasifikuje dugong jako „národní prvotřídní chráněné zvíře“, což je klasifikace, která mu technicky poskytuje nejvyšší úroveň ochrany.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.