Lekkerimäki skóroval dvakrát, když Švédsko porazilo Česko a získalo zlato na mistrovství světa juniorů

Jonathan Leckerimäki skóroval dvakrát, když Švédsko využilo třígólovou třetí třetinu k tomu, aby v semifinále porazilo Česko 5:2 a postoupilo do zápasu o zlato na MS 2024.

Za nerozhodného stavu 2:2 ve třetí třetině se domácí Švédsko dočkalo první přesilovky ve třetí třetině, když Aleš křižoval Leckerimäkiho před sítí. Leckerimäki skóroval 17 sekund po přesilové hře, než český brankář Michael Hrabel čistě překonal blokaře a dostal Švédsko do vedení 3:2.

Zbývalo osm minut do konce hry, švédský obránce Theo Lindstein zlomil Noaha Ostlunda poté, co Ostlund neudělal chybu.

O minutu později zvýšil vedení Leckerimäki, když ho Ostlund našel osamoceného před českou brankou a prostřelil Hrabala na 5:2.

Česko se v zápase ujalo vedení 1:0, když útočník Matthias Melovski porazil švédského brankáře Huga Havelida po trefě Sebastiana Redlicha. Ale Švédsko o pár minut později vyrovnalo, když Lindstein vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Axel Sandin-Bellicka, hvězda prodloužení ve čtvrtfinále Švédska proti Švýcarsku, dostal Švédsko do vedení ve druhé třetině, když jeho střela zápěstím od modré čáry překonala Hirapala na straně rukavice.

Češi se dočkali první přesilovky ve druhé třetině, kdy Švéd Tom Willander dostal dvouminutový menší trest za vysokou hůl. Příležitost využili na maximum, když střela Tomáše Cibulce překonala brankáře Huga Havelida na pět a srovnala stav na 2:2.

Pro Švédsko to bude první účast ve hře o zlato od roku 2018 a ve čtvrtečním druhém semifinále se střetne se Spojenými státy, které porazily Finsko.

READ  Evropská kvalifikace: Belgie, Turecko a české hvězdy v premiéře | Evropská kvalifikace