Cesia umožňuje svým státním příslušníkům, kteří byli očkováni ve třetích zemích, požádat o pas očkovací látky EU Govt-19

České ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že občané České republiky, kteří byli očkováni v kterékoli třetí zemi, nyní mohou žádat o pas očkovací látky EU Digital Covit-19.

Podle tiskové zprávy vydané společností mohou o dokument požádat očkovaní čeští občané Moderna, Johnson & Johnson, Astrogeneca a Pfizer, jedna z vakcín schválených Evropskou farmaceutickou asociací (EMA). Usiluje o usnadnění procesu cestování v rámci modulu, hlásí SchengenVisaInfo.com.

„Chceme poskytnout jednu ze čtyř vakcín českým občanům očkovaným ve třetích zemích, která je k dispozici také v EU, se stejnými výhodami, jaké pro ně vakcína do země přináší.“ Řekl ministr zdravotnictví Adam Wojdak.

Dodal, že návštěvníci ze třetích zemí a ti, kteří navštíví nebo navštíví poskytovatele zdravotní péče, budou sdílet své informace elektronicky s informačním systémem pro infekční nemoci; Vakcíně proto bude vydáno osvědčení EU.

Kritéria pro získání takového dokladu Žadatel musí předložit důkaz o očkovacím osvědčení vystaveném v angličtině ve třetí zemi zdravotnickými orgány.

Osvědčení by mělo také obsahovat informace o očkovací látce držitele, tj. Typ vakcíny, datum očkování a údaje o vydavateli osvědčení, které lze ověřit na dálku.

Není-li dokument ověřen, je vyžadován jakýkoli dokument prokazující jeho oprávněnost, například lékařská zpráva obsahující kontakt se zařízením, kde k očkování došlo.

Kromě očkování jednou z vakcín schválených EMA musí být žadatel občanem České republiky nebo rodinným příslušníkem osoby s povolením k dočasnému nebo trvalému pobytu v České republice.

Jak již dříve ohlásila stránka SchengenVisaInfo.com, země prodloužila platnost osvědčení o zotavení COVID-19 z 90 na 180 dní, což umožňuje cestujícím s takovými dokumenty být na delší dobu osvobozeni od izolovaných vstupních omezení. Změny byly schváleny vládou ČR na mimořádném zasedání 21. května.

Země v poslední době aktualizovala seznam epidemiologicky bezpečných zemí, podle nichž umožňuje vstup do Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Kanady, Kosova a Lotyšska bez izolace s většinou členských států EU.

READ  Duchové Anglie ustoupili, ale Nell Park se pro hru Česká republika vyprodala

Baleárské ostrovy v Portugalsku, na Kypru a ve Španělsku jsou však nyní považovány za vysoce rizikové země kvůli nárůstu epidemií variant COVID-19.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *