Lekce o stárnutí, „hladových“ jídlech a zdravotních výstřelcích: The Week in Well+Being

Čtete náš týdenní newsletter Well+Being. Registrujte se zde Doručeno do vaší schránky každý čtvrtek.

Veselý čtvrtek. Tento týden budeme získávat inspiraci pro fitness ve vyšším věku, jídla, která vás zasytí, a naši týdenní „zábavnou“ svačinku. Ale předtím…

Povinná četba pro tento týden:

Lekce zdravého stárnutí od 93letého veslaře

Za ta léta jsem přečetl spoustu fitness příběhů, ale tento týden jsem se opravdu inspiroval Richardem Morganem, 93letým veslařem, který má postavu menší než o polovinu mladší. Jak vysvětluje sloupkařka Gretchen Reynolds z Your Move, Morgan je předmětem nové případové studie, publikované minulý měsíc v Journal of Applied Physiology, která se zabývala jeho tréninkem, stravou a fyziologií.

Na Morganovi je zajímavé, že až do svých 70 let pravidelně necvičil a stále trénuje převážně ve svém dvorku. Ačkoli jeho fitness rutina začala později v životě, vesloval téměř 10krát po celém světě a vyhrál čtyři mistrovství světa.

Příběh si tento týden čtenáři oblíbili a ukazuje, že nikdy není pozdě začít cvičit. Doufám, že se vám příběh bude líbit.

Potraviny, které vás vyhladoví nebo zasytí

Když mnozí z nás přemýšlí o zdravém stravování, soustředí se na kalorie, sacharidy nebo nějakou jinou metriku. Ale lepší způsob může být přemýšlet o plnosti. Jaká jídla tě uspokojují? Po kterých potravinách máte hlad a chcete víc?

Sloupkařka Eating Lab Anahad O'Connor vytvořila jednoduchý kvíz se čtyřmi otázkami o snídani, obědě, svačině a večeři, který vám pomůže začít přemýšlet o sytosti z potravin, které jíte. Bohužel si mnoho z nás vybírá energeticky vydatná jídla – potraviny, které obsahují hodně kalorií v každém soustu – které nás ve skutečnosti nezasytí. Zjistěte více o snadném přechodu, který můžete provést, abyste aktualizovali svůj každodenní jídelníček.

READ  Tento robot vypadá jako koláč a skáče jako housenka

Měli byste zkusit doplňky stravy, tlusté střevo nebo džus?

s: Na sociálních sítích vidím spoustu zdravotních trendů. Jak poznám, že jsou založeny na vědě? Na jaké výstřelky bych si měl dávat pozor?

A: Když narazíte na tvrzení, zeptejte se sami sebe: Zdají se vám marketingová data příliš dobrá na to, aby byla pravdivá? Nabízejí nebo doporučují to velké zdravotnické organizace? Existují nějaké informace o tomto tématu na webových stránkách spravovaných National Institutes of Health, Centers for Disease Control and Prevention nebo jinými důvěryhodnými agenturami nebo lékařskými organizacemi?

Pokud tvrzení neprojde těmito testy, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, než to zkusíte, jen pro jistotu. Chcete-li se dozvědět více o některých módních trendech, které můžete letos najít na sociálních sítích – a co zkusit místo toho – přečtěte si celý sloupec.

Řekněte nám o svých novoročních předsevzetí

Dali jste si letos novoroční předsevzetí? Ať už se snažíte jíst více zeleniny, chcete trávit více času s rodinou nebo jste se rozhodli, že byste se měli naučit hrát, The Washington Post o tom chce slyšet. Podělte se s námi o své rozhodnutí pomocí Kdo je toOzve se vám reportér. (Bez vašeho svolení nezveřejníme žádnou část vaší odpovědi, proto nezapomeňte uvést své kontaktní údaje.)

Zde je několik věcí, které nám tento týden přinesly radost.

Chcete se dozvědět více o „lahodném“ občerstvení? Náš publicista na Brain Matters. Richard Sima vysvětluje. YMůžete také Přečtěte si tento příběh jako komiks.

Dejte nám vědět, jak na tom jsme. Pošlete mi e-mail na [email protected]. Můžete také Najděte nás na TikTok.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *