Klíčové události na rozvinutých trzích a v regionu EMEA příští týden | stav

Klíčové události na rozvinutých trzích a v regionu EMEA příští týden |  stav

Česká národní banka se sejde ve čtvrtek příští týden a představí své první letošní zveřejněné prognózy. Na jednání jdeme s očekáváním, že se tempo snižování zrychlí z 25 bazických bodů v prosinci na 50 bazických bodů, což znamená snížení ze současných 6,75 % na 6,25 %. To znamená revidovat naše očekávání, která dříve zaznamenala zrychlení v březnu. Je však jisté, že bude blízko vzhledem k opatrnému přístupu Rady guvernérů – což by mohlo vést ke snížení o 25 bazických bodů. Rada guvernérů bude mít nová očekávání od centrální banky, která bude pravděpodobně klíčovým faktorem při rozhodování. Zde vidíme na některých místech potřebu recenze, ale obecně vše ukazuje opatrným směrem.

Z veřejných prohlášení vidíme, že holubičí křídlo Rady guvernérů bude tlačit na rychlejší tempo snižování úrokových sazeb vzhledem k inflačním údajům, které naznačují rychlý návrat k 2% inflačnímu cíli v tomto roce, a že může být otevřena pro více než 50 bazických bodů. snížení úrokových sazeb. . Pro zbytek Rady guvernérů se domníváme, že ukazatel inflace za leden a další období v nových prognózách centrální banky je klíčový. Aktuálně očekáváme, že celková lednová inflace bude 2,7 %, s prostorem pro její pokles, pokud se potvrdí neoficiální důkazy o přecenění v lednu. To podle našeho názoru dodá zbytku představenstva důvěru ve zrychlení tempa snižování na začátku tohoto zasedání.

READ  Nekrolog: Mary Beth Murphy - Door Pulse County

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *