Ranní zprávy: Středa 3. srpna 2022

Ranní zprávy: Středa 3. srpna 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dovolte nám, abychom vám dali novou ranní opravu.

  • Česká tisková agentura v úterý oznámila, že britské architektonické studio William Matthews vyhrálo mezinárodní soutěž na návrh nové lanovky v Praze spojující provincie Podbaba, Troja a Bohness.

.

  • Meteorologové varovali před nadcházející vlnou veder s teplotami přesahujícími 31 stupňů Celsia, která by měla zemi zasáhnout ve středu. Výstraha platí pro většinu oblastí kromě jižních Čech, Vysočiny a Krkonoš.

  • Tento víkend od 5. do 7. srpna se v Brně již potřetí koná Brazil Festival, největší latinská akce v České republice. Pulzující festival opět umožní Brňanům zažít tu pravou atmosféru brazilské kultury v srdci Moravy. Festival zahájí v pátek 5. srpna koncert dvou brazilských kytarových mistrů.

  • Prodeje elektromobilů vzrostly v Česku ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 65 procent. Naproti tomu prodeje plug-in hybridních vozidel klesly ve stejném období téměř o třetinu. Od začátku dubna do konce června se prodalo 1168 elektromobilů oproti 706 ve stejném období loňského roku.

  • Nový film Il Boemo českého režiséra Petra Václava bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži na filmovém festivalu v San Sebastianu, jehož začátek je naplánován na 16. září. 20. října.

READ  Serena Williamsová se vrací do „důchodu“ své bývalé trenérky Venus

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *