Kdy bylo poslední úplné zatmění Slunce ve Spojených státech? 2017 znovu navštíveno v mapách a fotografiích

Kdy bylo poslední úplné zatmění Slunce ve Spojených státech?  2017 znovu navštíveno v mapách a fotografiích

Zatímco 8. dubna Úplné zatmění Slunce Připraveno k oslnění pozorovatelů oblohy ve Spojených státech, není to tak dlouho, co byl národ viděn naposledy Fascinován dalším úplným zatměním Slunce. Show si užili lovci Eclipse po celé zemi V roce 2017Když se nad městy v cestě úplného zatmění po celé zemi na pár minut snesla tma.

Zatmění Slunce v roce 2017 bylo první viditelné na obloze Spojených států od roku 2017 Téměř čtyři desetiletí. Cesta totality sahala ze Salemu v Oregonu do Charlestonu v Jižní Karolíně, což z ní udělalo první zatmění Slunce po 99 letech, které bylo možné vidět po celé zemi.

Kdy bylo poslední úplné zatmění Slunce ve Spojených státech?

Poslední viditelné zatmění Slunce ve Spojených státech nastalo v pondělí 21. srpna 2017. Jeho celková dráha začala na západním pobřeží. Lunární stín – stín vrhaný Měsícem na zemský povrch, když je osvícen Sluncem – vstoupil do Spojených států poblíž Lincolnu v Oregonu v 9:05 místního času a svého plného potenciálu tam dosahuje v 10:16 místního času. Čas, podle NASA. Měsíční stín se přehnal přes všechny státy USA a pohyboval se rychlostí přesahující 1200 mil za hodinu, protože pozorovatelé ve 14 státech mohli zažít úplné zatmění. Úplná tma zasáhla pozorovatele v Charlestonu v Jižní Karolíně ve 14:48 místního času a poslední stín měsíce opustil Spojené státy v 16:09 východního času.

KOLUMBIE, JIŽNÍ KAROLINA – 21. SRPNA: Hráči baseballové menší ligy Dash Winningham (34) a Justin Brantley (4) s Columbia Fireflies sledují zatmění Slunce v Spirit Communications Park 21. srpna 2017 v Columbii v Jižní Karolíně.

Sean Rayford/Getty Images


Jaká je dráha posledního úplného zatmění Slunce v roce 2017?

Tato mapa ukazuje dráhu měsíční umbry – ve které bylo Slunce úplně zakryto Měsícem – během úplného zatmění Slunce 21. srpna 2017, a také část plochy Slunce, kterou Měsíc pokrývá mimo dráhu celek. Částečné zatmění bylo vidět po celých Spojených státech.

NASA


Pozorovatelé zatmění ve Spojených státech mohli zažít úplné zatmění od pobřeží k pobřeží, protože cesta se táhla přes 14 států kontinentálních Spojených států, ale i ti mimo 70 mil širokou cestu totality viděli částečné zatmění. Každý stát USA – a celá Severní Amerika – zažil v roce 2017 alespoň částečné zatmění.

Tato animace ukazuje měsíční stín procházející západní polokoulí během zatmění Slunce 21. srpna 2017.

NASA


Obrázky lidí sledujících zatmění Slunce v roce 2017

Lidé se hrnuli na cestu úplného zatmění Slunce v roce 2017, prvního viditelného napříč Spojenými státy za téměř sto let. Ve městech a obcích podél stezky se konaly večírky a 20 národních parků podél 70 mil široké stezky hostilo davy lidí toužících vidět soumrak během dne. Dokonce i ti mimo cestu totality se shromáždili venku, aby viděli částečné zatmění během vzácné události.

Lidé sledují zatmění Slunce na stadionu Saluki v kampusu Southern Illinois University 21. srpna 2017 v Carbondale, Illinois. Město je také v cestě úplného zatmění Slunce 8. dubna 2024.

Scott Olson/Getty Images


Prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová se 21. srpna 2017 dívají na částečné zatmění Slunce z balkonu Bílého domu ve Washingtonu, D.C.

Nicholas Kamm/AFP/Getty Images


Bratři Chris a Gabe Fabiano sledují zatmění Slunce na pláži na ostrově Hilton Head v Jižní Karolíně 21. srpna 2017.

Vyhrajte McNamee/Getty Images


Steve Kaltenhauser z Calgary v Kanadě sleduje s publikem úplné zatmění Slunce z experimentu Solar Eclipse na Lowellově observatoři 21. srpna 2017 v Madrasu v Oregonu. Emocionální pozorovatelé oblohy na západním pobřeží USA jásali a tleskali v pondělí, když slunce nakrátko zmizelo za Měsícem.

Stan Honda/AFP/Getty Images


Divák se dívá k nebi během částečného zatmění Slunce 21. srpna 2017 v Cradle of Aviation Museum v Garden City v New Yorku.

Bruce Bennett/Getty Images


Fotografie zatmění Slunce v roce 2017

Fotografové po celé zemi zachytili zatmění, když se měsíční stín přehnal přes všech 50 států. Zatímco dráha totality byla relativně úzký pás široký asi 70 mil, pozorovatelé zatmění ve všech 50 státech byli schopni vidět alespoň částečné zatmění.

Částečné zatmění Slunce je vidět za Sochou svobody na Liberty Island 21. srpna 2017 v New Yorku. Zatímco New York nebyl v cestě úplného zatmění Slunce, Měsíc během vrcholné doby částečného zatmění pokryl asi 72 % Slunce.

Noam Galai/WireImage


Tento složený snímek zveřejněný NASA ukazuje vývoj částečného zatmění Slunce 21. srpna 2017 nad jezerem Ross Lake v národním parku Northern Cascades ve Washingtonu.

Bill Ingalls/NASA/Getty Images


Tanner Pearson (vpravo) a Josh Blink, oba z Vacaville v Kalifornii, sledují v pondělí 21. srpna 2017 úplné zatmění Slunce v národním památníku John Day Fossil Beds National Monument poblíž Mitchell v Oregonu.

Reuters


Úplné zatmění Slunce pozorované z experimentu Solar Eclipse na Lowellově observatoři 21. srpna 2017 v Madrasu v Oregonu.

Stan Honda/AFP/Getty Images


Úplné zatmění je vidět z parku South Mike Cedar 21. srpna 2017 v Casperu ve Wyomingu.

Justin Sullivan/Getty Images


Obrázky účinků zatmění na Zemi

Lidé nejen fotografovali samotné zatmění, ale zachytili jeho účinky na Zemi i jinými způsoby. Astronauti na palubě Mezinárodní vesmírné stanice zachytili snímky měsíčního stínu vrhajícího temnotu na Zemi, zatímco pozorovatelé zatmění na povrchu planety viděli, jak nebeská událost – byť jen nakrátko – změnila svět kolem nich.

Šest astronautů mělo jedinečnou perspektivu zatmění Slunce z 250 mil nad Zemí na Mezinárodní vesmírné stanici.

Paolo Nespoli/ESA/NASA


Parní mísa ukazuje zatmění ve svém stínu 21. srpna 2017 na University of Toronto. Kanada byla svědkem částečného zatmění Slunce v roce 2017.

Steve Russell/Toronto Star prostřednictvím Getty Images


Sungazer – typ bezpečného prohlížeče zatmění – ukazuje zatmění na MiSci's Dudley Observatory v pondělí 21. srpna 2017 v Schenectady, New York

Lori Van Buren/Albany Times Union prostřednictvím Getty Images


Půlměsíce představující stíny zatmění na Zemi lze vidět přes stíny stromů během zatmění na večírku zatmění „Total Eclipse of the Park“ v EP „Tom“ Sawyer State Park v Louisville, Kentucky 21. srpna 2017.

Michael S. Williamson/The Washington Post prostřednictvím Getty Images


Žena drží stín po úplném zatmění Slunce 21. srpna 2017 na mostě Mary River Covered Bridge v Chesteru ve státě Illinois.

Patrick Gorski/Sportswire Icon přes Getty Images


READ  Noční obloha tento týden

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *