Úředníci říkají, že Spojené státy zničily nebo poškodily 84 z 85 cílů v Iráku a Sýrii; Neexistují žádné známky íránských obětí

Úředníci říkají, že Spojené státy zničily nebo poškodily 84 z 85 cílů v Iráku a Sýrii;  Neexistují žádné známky íránských obětíCNN

Spojené státy zničily nebo poškodily 84 z 85 cílů ve svých silách Série rozsáhlých náletů v pátek V Sýrii a Iráku podle představitelů americké obrany bez známek íránských obětí.

Všech 85 cílů kromě jednoho bylo „zničeno nebo utrpělo funkční poškození“, uvedli představitelé s odkazem na předběžné vyhodnocení škod na bojišti.

Úplná analýza po úderu stále probíhá, ale jeden úředník uvedl, že neexistují žádné náznaky, že by členové íránských islámských revolučních gard byli zabiti v rámci operací.

Prezident Joe Biden řekl novinářům, kteří s ním v neděli cestovali do Nevady, že stávky mají za cíl odradit a narušit operace ozbrojených skupin v regionu.

V reakci na A Útok dronu zabil tři členy americké služby V Jordánsku byly zraněny desítky. Minulý víkend se Spojené státy zaměřily na zařízení a zbraně používané íránskými revolučními gardami a milicemi podporovanými Íránem v Iráku a Sýrii.

01:19- Zdroj: CNN

Expert: To je důvod, proč je použití bombardérů B-1 při útoku důležité

Bylo to poprvé, kdy Spojené státy provedly údery v obou zemích současně. V Iráku se Spojené státy zaměřily na Al-Qaim a Akashat poblíž hranic se Sýrií. V Sýrii Spojené státy zasáhly oblasti poblíž Al-Baroom, Deir ez-Zor a Al-Mayadeen. Seznam cílů zahrnoval velitelská a řídicí centra, zpravodajská centra, rakety a rakety, sklady dronů a další.

Na tiskové konferenci v pátek po útocích generálporučík Douglas Sims, ředitel Sboru náčelníků štábů, řekl, že cíle byly vybrány „s myšlenkou, že pravděpodobně dojde k obětem spojeným s lidmi uvnitř těchto zařízení“.

Bidenova administrativa čelila kritice, že příliš dlouho čekala na reakci na smrtící útok bezpilotního letadla v Jordánsku, který dal milicím podporovaným Íránem v Iráku a Sýrii čas přesunout svůj personál. Sims v pátek řekl, že dobré povětrnostní podmínky pro operaci neexistovaly až do páteční noci.

READ  Japonsko se připravuje na svržení trosek ze severokorejského špionážního satelitu

Biden a ministr obrany Lloyd Austin uvedli, že údery, mnohem větší než předchozí americké operace v Iráku nebo Sýrii, byly jen začátkem americké reakce.

Poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl Dana Bash ze CNN:stavu unieDříve v neděli oznámil, že americká odveta za úder, při kterém zahynuli tři američtí příslušníci armády, ještě zdaleka neskončila. Sullivan popsal páteční stávky jako „začátek naší reakce a budou následovat další kroky“.

Od náletů USA došlo v sobotu k jednomu útoku proti americkým silám na místě podpory mise u Eufratu, známém také jako ropná pole Conoco, podle představitele obrany. Útok zahrnoval odpálení dvou raket na místo, ale nebyly hlášeny žádné oběti ani škody.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *