Karolína Muchová se kvůli zranění odhlásila z WTA Finals a nahradila ji Maria Sakkari

Karolína Muchová se kvůli zranění odhlásila z WTA Finals a nahradila ji Maria Sakkari

Karolína Muchová se kvůli zranění odhlásila ze svého prvního finále na okruhu WTA.

Světová osmička se letos pro nadšené recenze dostala do finále French Open a v srpnu do finále Cincinnati Open, ale ve druhé polovině sezóny utrpěla zranění zápěstí.
Muchová nehrála soutěžní zápas od loňského září, kdy v semifinále US Open prohrála s Coco Gauffovou, kterou porazila i v Cincinnati.

V prohlášení na Instagramu Muchová uvedla, že „udělala maximum“, aby se připravila na turnaj v Cancúnu, který končí sezónu, ale nevzpamatovala se včas, aby mohla soutěžit v Mexiku.

Česká hvězda napsala: „S lítostí musím oznámit, že zmeškám své první finále WTA v Cancúnu.

„Společně s týmem a lékaři jsme do posledních chvil zkoušeli všechno, abychom ošetřili mé zranění zápěstí.

„Bohužel doba rekonvalescence je delší, než jsme doufali, a proto jsem musel učinit toto nepříjemné rozhodnutí.

„Hluboce si vážím podpory všech fanoušků. Udělám vše pro to, abych se vrátil v roce 2024 a dostal další příležitost být součástí finále WTA.“

Maria Sakkariová, která zakončila WTA Tour do Cancúnu na devátém místě, se nyní turnaje zúčastní třetím rokem v řadě. Sakkari skončil druhý v letech 2021 a 2022.

Světová jednička Aryna Sabalenková, čtyřnásobná grandslamová vítězka Swiatek, šampionka US Open Gauff, vítězka Wimbledonu z roku 2022 Elena Rybakina a Jessica Pegula se mají utkat ve finále WTA.

Světová sedmička Ons Jabeur a světová šestka Markéta Vondroušová jsou oba pochybní.

Jabeurová odstoupila ze čtvrtfinále Zhengzhou Open před dvěma týdny kvůli zranění kolena, zatímco wimbledonská šampionka Vondroušová hrála od svého vystoupení ve čtvrtfinále na letošním US Open pouze jednou proti Madison Keysové.

Streamujte živě nejlepší tenisové události, včetně Australian Open 2024 Discover+V aplikaci Eurosport a na webu EUROSPORT.com.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *