Kanada se ve svém prvním finále utká s Itálií

Kanada se ve svém prvním finále utká s Itálií
Kanada soutěžila ve svém druhém semifinále BJK a prvním od roku 1988

Kanada se ve svém prvním finále Billie Jean King Cupu utká s Itálií poté, co porazila Českou republiku v rozhodující čtyřhře.

Kanaďanky Leyla Fernandez a Gabriela Dabrowski porazily Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou 7-5, 7-6 (7-3) a vyhrály zápas v Seville 2:1.

Krejčíková vyhrála dvouhru ve dvou setech, než wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová podlehla Fernandezové.

V dalším sobotním semifinálovém utkání Itálie porazila Slovinsko 2:0.

Martina Trevisan a Yasmine Paolini vyhrály ve dvou setech, zatímco Itálie pokračovala ve své snaze o pátý titul a první od roku 2013.

Česká republika vyhrála turnaj 11krát – včetně šesti z posledních 11 ročníků -, ale sedminásobné grandslamové šampionky Krejčíková a Siniaková ve čtyřhře ohromily, když Fernandezová vyhrála jak dvouhru, tak čtyřhru.

Krejčíková, desátá na světě, lehce porazila mladou Kanaďanku Marinu Stakosic 6:2, 6:1, ale Fernandezová na 20. místě světového žebříčku ubránila návrat Vondroušové, osmé na světě, aby vyhrála 6:2, 2-6, 6-3.

Podruhé v tolika dnech se Češka musela obrátit na Krejčíkovou a Siniakovou, aby zachránila střetnutí, přičemž dvojice zajistila rozhodující double. Vítězství nad Spojenými státy americkými v pátek ovládnout skupinu A a zajistit si postup do semifinále.

Kanadské duo si ale zachovalo klid a v tiebreaku druhého setu dokončilo tvrdě vybojovanou výhru a zapsalo se do historie.

‚Splněný sen‘

Itálie se naposledy dostala do finále Billie Jean King Trophy v roce 2013, když porazila Rusko a získala svůj čtvrtý titul, a Trevisan v prvním sobotním semifinále zemi pořádně nastartoval.

Světová 43. hráčka porazila Slovinku Kayu Jovanovou 7:6, 6:3 v těžkém utkání, které trvalo dvě hodiny a 20 minut, v němž se obě hráčky dopustily 110 nevynucených chyb.

„Bylo to moje první semifinále tady v této soutěži, a když jste na hřišti a nehrajete jen za sebe, hrajete za celou zemi, za celý tým, za mé spoluhráče, je to není snadné spravovat.“ „Emoce,“ řekl Trevisan.

READ  Kanada si po odchodu Nového Zélandu zajistila místo na olympijských hrách v Tokiu ve veslování žen

„Ale srdce a hlava tam byly, takže jsem velmi šťastný.“

Později Paolini, na 30. místě na světě, urovnal konfrontaci porážkou Tamary Zidancic 6-2, 4-6, 6-3.

Slovinsko, nejníže umístěný tým mezi 12 soutěžícími týmy, se již zapsalo do historie tím, že se poprvé dostalo do semifinále.

Jenže proti italskému týmu, jehož pět hráček se letos dostalo na nejvyšší umístění v historii WTA, nedokázalo Slovinsko pokračovat v nečekaném turnaji.

Jinde, Velká Británie usiluje o to, aby se příští rok dostala do kvalifikace Billie Jean King Cup v play off proti Švédsku, kde… Katie Poulter vyhrála dominantně Přetáhnout je zpět na úroveň po úvodní sobotní porážce Jody Berg.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *