Kanada porazila Itálii a poprvé vyhrála Billie Jean King Trophy

Kanada porazila Itálii a poprvé vyhrála Billie Jean King Trophy

Leyla Fernandez a Marina Stakosek vyhrály své dvouhry, když Kanada porazila Itálii 2:0 a vůbec poprvé vyhrály Billie Jean King Cup.

Stakosek, který je na 258. místě na světě, dostal Kanadu do vedení tím, že porazil Martinu Trevisanovou, která se umístila na 43. místě, 7-5, 6-3, a dosáhl tak největšího vítězství své kariéry, poté Fernandez zpečetil vítězství porážkou Yasmine Paolini 6-2. , 6-3. Stadion La Cartuja.

Kanada porazila v semifinále jedenáctinásobného mistra světa Českou republiku, čtyřnásobná mistryně Itálie porazila Slovinsko ve svém prvním finálovém utkání od roku 2013.

Finále BJK Cupu s 12 týmy nabídlo rekordních 9,6 milionu dolarů na odměnách, včetně 2,4 milionu dolarů pro šampiony, stejně jako mužský Davis Cup.

Kanada vedená Heidi El Tabakh je 13. zemí, která vyhrála Billie Jean King Trophy, a druhým novým šampionem po výhře Švýcarska v Glasgow před rokem.

Kanadský tým mužů je aktuálním vítězem Davis Cupu.

Ženské týmy se utkaly ve čtyřech skupinách, z nichž vítězky postoupily do semifinále. Spojené státy vyřadila Česká republika ve skupině, která zahrnovala i obhájce titulu Švýcarsko.

READ  AO Flashback: Suková zmařila grandslamovou honičku Navrátilové z roku 1984

___

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *