Jediné pořízené snímky Venuše jsou velmi děsivé

Jediné pořízené snímky Venuše jsou velmi děsivé

Napsal April Ryder | zveřejněno

Získat snímky Venuše je však jistě obtížné Vědecké upozornění „Obrázky, které máme, zobrazují velmi nebezpečnou a zvláštní planetu,“ vysvětluje. Přestože je Venuše velikostí, složením a hustotou velmi podobná Zemi, druhá hornina ze Slunce není ani zdaleka bezpečná nebo obyvatelná pro lidský život.

Povrch Venuše je těsně obalený atmosférou toxických plynů a kyselých mračen. Průměrná teplota na povrchu Venuše je asi 867 °F (464 °C) a atmosférický tlak planety je přibližně 100krát vyšší než na Zemi.

Venera 7 byla první vesmírnou sondou, která úspěšně přistála na jiné planetě.

Bez ochrany by lidé na planetě nevydrželi déle než několik sekund, aniž by explodovali nebo neshořeli. Díky husté, toxické atmosféře Venuše zavládl skleníkový efekt, který vytvořil velmi nepřátelské místo, které je pro lidi také obtížné adekvátně prozkoumat.

Povrch Venuše od Ruské vesmírné agentury

V průběhu let bylo z Venuše vypuštěno jen několik snímků a naposledy je Sovětský svaz pořídil v letech 1961 až 1984. Sověti provozovali vesmírný program s názvem Venera, jehož hlavním cílem bylo prozkoumat povrch planety. Venuše.

Program byl považován za jasný úspěch po vyslání 16 různých sond k tajemné planetě a přistání osmi ze 16 sond na povrchu Venuše. Venera byla prvním programem, který úspěšně vstoupil do atmosféry jiné planety v roce 1966, a v roce 1970 byla Venera 7 vůbec první vesmírnou sondou, která dosáhla úspěšného měkkého přistání na jiné planetě.

Z osmi sond, které úspěšně přistály na povrchu Venuše, přežila Venera 12 nejdéle, než byla zničena nepřátelskými podmínkami planety. Venera 12 vydržela asi dvě hodiny, než také havarovala.

Přestože je Venuše velikostí, složením a hustotou velmi podobná Zemi, druhá hornina ze Slunce není ani zdaleka bezpečná nebo obyvatelná pro lidský život.

Venera 9, 10, 13 a 14 dokázala pořídit panoramatické snímky Venuše na povrchu planety. Venera 13 a 14 byly také schopny zachytit zvuk při průzkumu tajemné koule. Video a zvuk planety jsou určitě na stejné úrovni jako to, co můžete vidět ve sci-fi filmu.

READ  Kam se dívat, čas spuštění

První snímky Venuše byly pořízeny v roce 1975 a vytvořené snímky nebyly v porovnání s dnešními snímky podprůměrné. Je však dobře vidět, že povrch je velmi kamenitý a pustý. V roce 1982 Venera 13 pořídila některé z nejkvalitnějších snímků povrchu Venuše, dokonce ukazuje zlověstnou žlutou barvu pokrývající planetu.

Snímek pořízený Vanera 13 poskytla ruská vesmírná agentura

Venuše získává svou zlatou barvu ze slunečního světla filtrovaného skrz toxické mraky pokrývající povrch planety. Když Brown University provedla vylepšení obrazu a dodatečné zpracování na starých záběrech shromážděných sondami Venera, ukázalo se, že kameny a nečistoty, které tvoří povrch Venuše, mají tmavě šedou barvu.

Venera 12 vydržela asi dvě hodiny, než také havarovala.

Tmavě šedé skály na povrchu Venuše jsou pravděpodobně vulkanické horniny, protože planeta je plná sopek. Sopečný horizont planety můžete vidět zcela jasně, když sledujete vylepšené záběry pořízené Rusy před více než 50 lety. Je pravděpodobné, že některé ze sopek na povrchu planety jsou stále aktivní.

Bez ohledu na jeho nepřátelské prostředí je studium nejbližšího nebeského souseda Země pro dnešní vědce užitečné. Některé základní informace o vývoji planety může být možné získat studiem změn pozorovaných na blízkých planetách, jako je Venuše.


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *