Australian Open: Američanka Anisimová poráží olympijskou vítězku. Barty, Nadal je napřed

1/6

Američanka Amanda Anisimová (na snímku) porazila ve středu v Melbourne ve druhém kole Australian Open 2022 Švýcarku Belindu Bencicovou ve dvou setech. Foto Jason O’Brien/EPA-EFE

Leden. 19 (UPI) – Ash Barty, Naomi Ósakaová a Rafael Nadal patřili k nejlepším tenistům, kteří postoupili do třetího kola Australian Open 2022 středeční výhrou v Melbourne.

Američanka Amanda Anisimová udělala jedno z nejvýznamnějších překvapení dne, když vyhrála rovné sety nad zlatou medailistkou z letních her 2020 Belindou Bencic ze Švýcarska.

„Cítil jsem, že chci využít své zkušenosti a začít rychle,“ řekl Barty novinářům. „Dokázal jsem to. Šlo mi to opravdu dobře, dokázal jsem najít spoustu forhendů a opravdu dobře kontrolovat zápas.“

Bartyová, nejlepší nasazená, porazila Italku Lucii Bronzettiovou za 52 minut. Australan nasbíral osm es a 21 vítězných výher 6-1, 6-1. Mezi nejlepšími ženskými hráčkami, které se kvalifikovaly na čtvrté místo, byly Česká republika Barbora Křežíková, 5. Řecka Maria Sakkari a 8. Španělka Paula Padusa.

Japonka č. 13 Naomi Ósakaová porazila Američanku Madison Pringleovou 6:0, 6:4. Mistr dvouhry tento zápas vyhrál za 65 minut.

Anisimová ve věku 20 let potřebovala 88 minut na podání 22. nasazené Bencicové. Při tomto vítězství vypálila sedm es a 28 vítězů. Jessica Pegula a 21. nasazená Madison Keysová byly dalšími dvěma Američankami, které se ve středu kvalifikovaly vítězstvím ve třetím kole.

„Blinda je opravdu těžký soupeř a věděl jsem, že to bude těžký zápas, zvláště s týmem [weather] dnešní podmínky. Jsem opravdu nadšený, že jsem ve třetím kole.“

A Anisimová se v zápase třetího kola střetne s Ósakou.

Mezi nejlepší hráče, kteří se kvalifikovali během první vlny zápasů druhého kola, patřili Němec Alexander Zverev nasazený jako č. 3, Španěl Rafael Nadal nasazený jako č. 7 a Ital Matteo Berrettini nasazený na sedmém místě.

READ  Výsledky mezinárodního víkendu za duben 2022

Zverev porazil Australana Johna Millmana 6-4, 6-4, 6-0. Nadal porazil Němce Yannicka Hanfmanna 6-2, 6-3, 6-4. Berrettini porazil Američana Stephana Kozlova 6-1 4-6 6-4 6-1.

Adrian Mannarino dosáhl jednoho z posledních překvapení, když porazil polskou desítku Huberta Hurkacze ve dvou setech. Riley Opelka a Sebastian Korda v žebříčku 23 byli dva Američané na hostování, kteří ve středu postoupili výhrami ve druhém kole.

Pokrytí druhého kola pokračuje v 19:00 a potrvá do čtvrteční 7:00 na ESPN+ a ESPN2.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.