Jeden dole, dva v | sociální komunikace

Již druhý rok po sobě změnily tři festivaly v regionu své plány kvůli pandemii.

Po zrušení v roce 2020 oznámila trojice významných událostí – České dny v Táboře a Schmikfestu a Jižní Dakota Cheslake Festival, oba ve Freemanu, že se bude snažit zopakovat události následující rok.

Organizátoři všech tří akcí nedávno oznámili své plány na rok 2021 s jedním zrušením a dvěma revidovanými verzemi.

Tradiční festival Schmeckfest je již druhý rok zrušen. Kvůli obavám z COVID-19 se organizátoři rozhodli nekonat rodinné a hudební jídlo.

Festival „Savor Festival“ však bude o víkendech 19. – 20. Března a 26. – 27. Března prodávat domácí klobásy a věci z její venkovské kuchyně.

Další dvě události se vrátí, ale v menších verzích. České dny potrvá od 18. do 19. června, zatímco jihoamerický festival Chelsea se má konat 31. července.

Tyto tři etnické festivaly mají odlišnou historii, ale sdílejí společné téma – ocenění a oslavu dědictví prostřednictvím jídla, hudby a dalších aktivit. Všichni tři získávají velké uznání, Schmeckfest a České dny se slaví před desítkami let, zatímco Jižní Dakota Chislic Festival byl na počátku roku 2018 okamžitým úspěchem.

Po dlouhé studii se tři skupiny rozhodly, že festivaly 2020 nebudou moci pokračovat kvůli obavám o zdraví a bezpečnost. Každá událost by shromáždila tisíce návštěvníků z celého regionu a národa na relativně malou oblast. Kromě toho se na festivalech podílela příprava a manipulace s jídlem.

Schmeckfest byl donucen učinit okamžitá rozhodnutí krátce poté, co byly loni v březnu zjištěny první případy COVID-19 v Jižní Dakotě. České dny a Jižní Dakota Cheslik Festival, které se konaly v létě, následovaly, protože situace se dostatečně nezlepšila.

Rok 2021 však přinesl nové plány na různých úrovních.

Schmeckfest však opět nabídne možnost jízdy od 19. do 20. března a od 26. do 27. března na parkovišti Sterling Hall v areálu Freeman Academy. Domácí klobása a venkovské kuchyňské nádobí jsou nabízeny k prodeji a chutnají doma. Žádosti je třeba podávat ve čtvrtek před vyzvednutím a kupující mohou dorazit během doby vyzvednutí s potvrzením objednávky a doručením do svého vozidla.

Další informace najdete na webových stránkách Schmeckfestu a na Facebooku nebo pošlete e-mail na adresu [email protected]. Poštovní adresa je Schmeckfest, PO Box S, Freeman SD 57029.

• České dny: Oslavy „Českých průvodů“ se vrátí od 18. do 19. června zahajovacími oslavami 17. června.

„Oslavy budou upraveny kvůli pandemii COVID-19 a budeme je procházet, jak budeme pokračovat v práci na plánování akcí,“ uvedl výbor na svém webu. Děkujeme vám za trpělivost, když jsme pracovali na našem rozhodnutí.

Žádosti o České dny královny je třeba podávat 28. února. Pošlete e-mail Brendě na adresu [email protected] s jakýmikoli dotazy nebo pošlete e-mailem požadavek přímo.

Plánování Českých dnů v posledních týdnech pokročilo, poslední setkání proběhlo v pondělí večer. Komunitní organizace byly vyzvány, aby na schůze vyslaly zástupce.

Další informace budou zveřejněny v následujících týdnech.

• Festival Cheslake: Festival Cheslake v Jižní Dakotě (SDCF) se 31. července vrací do Arboreta o rozloze 40 akrů v Al Barari. Tato stránka se nachází v areálu Freeman Academy.

Akce je bezplatná a přístupná veřejnosti. Dřívější festivaly uváděly nakrájené maso na špízy nebo párátka, přičemž šišlik byl nyní v Jižní Dakotě uznáván jako „nosh“ nebo oficiální svačina.

„Vzali jsme si rok volna pro zdraví a bezpečnost našich komunit, ale rok 2021 se nezastaví!“ Organizátoři uvedli na sociálních médiích.

„Jsme velmi nadšení z třetího ročníku festivalu Chelsea v Jižní Dakotě,“ dodal výbor na svých webových stránkách.

Sledujte RDockendorf na Twitteru

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *