Hlavní město České republiky, ministerstvo práce, čelí kybernetickým útokům

Soubor: Coronavirus disease (COVID-19) restrictions in Prague

PRAHA (Reuters) – Hlavní město České republiky Praha a ministerstvo práce uvedly, že došlo k kybernetickým útokům na jejich e-mailové systémy, ale ačkoli pražský primátor uvedl, že se jednalo o velký útok, dodal, že škody jsou omezené.

„Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné služby. Servery města útok přežily. Pozdní čtvrtek, starosta Zdenek Harib na Twitteru uvedl:“ Došlo k výpadku proudu k instalaci bezpečnostní opravy pro e-mailový systém. „

V pátek ráno uvedl, že městské e-maily fungují a že není třeba obnovovat data ze záložních systémů.

Ministra práce Jana Malaková pro zpravodajský web Seznam Zpravy uvedla, že byl napaden také její rezort, aniž by uvedl další podrobnosti.

Národní agentura pro média a informace (NUKIB) uvedla, že poskytuje pomoc napadeným institucím. Doposud nic nenasvědčovalo tomu, kdo provedl kybernetické útoky.

„Nokep spolu s dalšími partnery, včetně policejní jednotky organizovaného zločinu, pomáhá cílovým institucím při řešení situace a minimalizaci škod,“ uvedla agentura ve svém prohlášení.

Řekla, že nebude dále komentovat rozsah incidentu ani upřesňovat, na které organizace bylo zaútočeno.

Útoky následovaly po několika pokusech o proniknutí do vládních organizací v České republice za poslední rok, včetně pražského letiště nebo nemocnic.

Ministerstvo práce hraje hlavní roli v pomoci lidem postiženým pandemií koronavirů, protože rozděluje miliardy korun.

(Připravil Robert Mueller; Střih Francis Kerry)

READ  Česká vláda schválila plán ministerstva obrany na nákup dvaceti amerických stíhaček F-35 AP

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *