Jak najít možnosti výuky v Polsku a České republice – Kafkadesk

Jak najít možnosti výuky v Polsku a České republice – Kafkadesk

Praha, Česká republika – Přestože je Evropa druhým nejmenším kontinentem světa, je pokladnicí rozmanitých kultur a velkolepé krajiny.

Pro skutečného cestovatele v srdci nabízí Evropa mnohem více než pouhou geografickou krásu – je to tapisérie kultur a jazyků, které jsou všechny na dosah. Možná i z tohoto důvodu je Evropská unie ideální branou k zahájení nové kariéry v zahraničí jako učitel angličtiny jako cizího jazyka (TEFL). je velmi populární Mezi učiteli z Ameriky.

Poté, co se rozhodnete vydat se na TEFL dobrodružství v Evropě, zbývá si jen vybrat, ve které zemi se usadíte. V rozhodování vám pomůže rychlé srovnání západní a střední a východní Evropy.

Středoevropské a východoevropské země často nabízejí velmi dostupné životní náklady, což usnadňuje navýšení vašeho rozpočtu a zároveň si užíváte vysokou kvalitu života. Pomalejší tempo života v této části Evropy umožňuje uvolněnější životní styl s menším shonem.

Naopak západní Evropa obecně nabízí silné ekonomiky a trhy práce, díky čemuž je atraktivní pro kariérní příležitosti. Má dobře rozvinutou infrastrukturu, zdravotnictví a vzdělávací systémy.

Zatímco silné ekonomické trhy jsou pro mnohé velmi atraktivní, dostupné životní náklady a méně chaotický životní styl zemí střední a východní Evropy jsou pro většinu učitelů TEFL se sídlem v USA vítěznou kombinací.

Objevuje se v něm zejména Polsko a Česká republika Nejlepší země pro výuku angličtiny v Evropě.

Žije a pracuje v Polsku

Polská kulturní scéna a životní styl jsou dynamické a fascinující a nabízejí širokou škálu aktivit, ať už si vyberete městský život ve Varšavě a Krakově nebo venkovské prostředí. Od kulturních akcí, festivalů a muzeí až po příležitosti pro outdoorové nadšence, jako je turistika, jízda na kajaku a kempování, Polsko nabízí pro každého něco.

Pro každého, kdo považuje Polsko za dlouhodobou základnu pro svou cestu TEFL, je jeho klima faktorem, který je třeba zvážit. Země zažívá drsné, dlouhé zimy, což nemusí být ideální, pokud hledáte teplou a slunečnou plážovou destinaci.

READ  Česká organizace prodává polštáře s obrázkem Zelenského. Zisk bude dělat charitu

Z hlediska životních nákladů je Polsko obecně levnější než většina evropských zemí. Ceny oblečení a pohonných hmot však mohou být poměrně vysoké. Pozitivní je, že stravování, veřejná doprava a věci každodenní potřeby jsou obecně levné.

Čeká na vás řada možností v závislosti na typech škol, na kterých můžete pracovat, přičemž každá se liší v platech, velikostech tříd a hodinách.

  • Práce na soukromých akademiích je velmi častou volbou mezi učiteli angličtiny v zahraničí. Tyto akademie nabízejí širokou škálu možností výuky, od obecné po obchodní angličtinu, zejména ve velkých městech, jako je Krakov a Varšava. Vzhledem k vysoké poptávce po učitelích TEFL, akademie najímají celoročně. Kurzy obecné angličtiny obvykle probíhají odpoledne a večer, zatímco obchodní angličtina se často vyučuje před a po pracovním dni.
  • Pracovní místa ve veřejných a soukromých institucích jsou obvykle zajišťována prostřednictvím agentur, které namlouvají a přidělují učitele konkrétním školám. Případně můžete kontaktovat přímo jednotlivé školy. Velikosti tříd v těchto školách jsou větší než akademie, ve skupině je až 40 studentů. Pracovní doba je delší než na akademiích, ale kompenzace odráží hodiny navíc.
  • V mateřských školách budete vyučovat skupiny do 20 malých dětí od pondělí do pátku od 8 do 9 do 17 hodin. Může to znít náročně, ale přípravky nabízejí lepší platy ve srovnání s akademiemi.

Žije a pracuje v České republice

Česká republika zažívá značné teplotní rozdíly mezi létem a zimou, s horkými slunečnými léty a chladnými, přírodními zimami často pokrytými sněhem.

Tato klimatická rozmanitost otevírá dveře k jednodenním výletům do malebné přírody podél řeky Vltavy nebo k prohlídkám četných katedrál a paláců rozesetých po celé zemi. Díky včasnému a spolehlivému systému veřejné dopravy je cestování po hlavním městě snadné a pohodlné – nebo dokonce po celé zemi.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (28. prosince 2023)

Česká republika je bezpečná země i ve svých městských centrech. Místní jsou i přes své někdy rezervované vystupování skutečně vstřícní a uctiví.

Většina jazykových škol, kteří dobře vědí, jak se s trochou snahy dá hodně daleko, nabízí svým mezinárodním učitelům výuku češtiny zdarma, obvykle v sobotu dopoledne.

Pro práci v České republice jsou učitelé angličtiny na dálku v zemi velmi žádaní. Příležitostí je mnoho ve velkých městech, jako je Praha a Brno, ale poptávka po učitelích angličtiny je i v menších městských oblastech, a to navzdory tvrdé konkurenci.

Výuka v soukromé jazykové škole je primární volbou pro většinu učitelů TEFL, kteří se často specializují na obchodní angličtinu, individuálně nebo v malých skupinách, často v prostorách klienta. Oblíbené jsou také možnosti, jako je výuka zkušebních tříd nebo předškolní děti. I přes relativně nízké životní náklady umožňují TEFL platy v ČR pohodlný životní styl a cestování, často doplněné o benefity, jako jsou bonusy za doporučení a podpora ubytování a víz.

Přestože je vysokoškolské vzdělání a rodilý mluvčí angličtiny výhodou, hlavním požadavkem pro učitele EFL v ČR je certifikát TEFL od akreditovaného poskytovatele. Většina českých škol vřele vítá nově certifikované učitele TEFL.

Získání kvalifikace TEFL v zemi a zajištění zaměstnání ve stejné instituci, zefektivnění procesu podávání žádostí a pohovorů na vaši první učitelskou pozici je jedinečnou možností pro popularitu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *