Češi umožňují některým zahraničním turistům znovuotevření restaurací a barů

Když 31. března 2020 v Praze vypukl koronový virus (COVID-19), byly v budově vedle téměř prázdné ulice na Staroměstském náměstí natočeny odpolední hodiny. REUTERS / David W Cerny / Fotografie souboru

České restaurace, bary a noční kluby budou moci od pondělí sloužit zákazníkům doma, uvedl ministr zdravotnictví Adam Wojtek a oznámil, že na základě rozhodnutí soudu došlo k rychlému uvolnění omezení Govt-19.

Česká republika bude otevřena také turistům z některých evropských a zahraničních zemí, kteří mají v úterý svůj první snímek COVID-19.

Česká vláda, která bojuje s jednou ze dvou nejhorších epidemií na světě, plánovala otevření vnitřních zařízení od poloviny června.

Ale minulý týden Nejvyšší soud rozhodl, že paušální omezení restaurací jsou nezákonná, na základě stížnosti zákazníka.

“Nejsem úplně šťastný, že bychom se měli za okamžik tak drasticky uvolnit. Pokud se nejedná o rozhodnutí soudu, doporučuji se držet 14. června (plánované znovuotevření),” řekl Wojtech v pátek na tiskové konferenci v televizi.

Restaurace mohou zákazníkům sloužit venku od 17. května. Školy se také znovu otevřely.

Od pondělí bude povoleno znovuotevření bazénů, sanas a kasin, zatímco počet povolených pro přehlídky a sportovní akce poroste.

Pokud jde o restaurace, samočinné testy na COVID-19 by měly být přiměřené, zatímco všechna ostatní místa, kde je lidem umožněno znovuotevření, by měla být odborně testována, uvedl Wojtek.

V úterý bude země umožňovat očkované návštěvníky ze Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska, Rakouska a Německa, Austrálie, Izraele, Nového Zélandu, Singapuru, Jižní Koreje a Thajska. K seznamu by se mělo připojit také Chorvatsko, ale dohoda ještě nebyla dokončena, uvedlo ministerstvo zahraničí.

V pátek ráno klesl počet sedmidenních případů na 100 000 na 34. Na začátku letošního roku měla Česká republika jednu z nejvyšších individuálních infekcí a úmrtí na COVID-19 na světě.

READ  Připravte se na turistickou sezónu cestovní kanceláře, protože miliony lidí plánují odejít do zahraničí

Počet denních očkování dosáhl přibližně 100 000. 10,7 milionu zemí dosud distribuovalo celkem 5 milionů dávek vakcíny a 1,37 milionu lidí nyní dostalo dvě dávky.

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *