Výzkum ukazuje, že opice, stejně jako lidé, se natahují, aby pozdravily a rozloučily se

Výzkumníci analyzovali více než 1 200 interakcí se skupinami šimpanzů a bonobů v zoologických zahradách a zjistili, že si obvykle vyměňují pohledy nebo si vyměňují gesta, aby se podělili o své záměry ohledně sociálních interakcí. Tato gesta zahrnovaly vzájemné dotyky, držení za ruce a dokonce i házení hlavy.

Bonobo si před hrou vymění „ahoj“ 90% času a šimpanzi 69% času, podle studieRozloučení bylo častější.

Vědci tvrdí, že schopnost opic pozdravit a rozloučit naznačuje něco mnohem většího než zdvořilost. Ukazuje, že šimpanzi a bonobové si mohou navzájem předávat vzájemný pocit závazku.

„U lidí tento[pocit vzájemného závazku]svědčí o společných závazcích,“ uvedla vedoucí autorka studie Rafaela Hessenová, postdoctorální výzkumná pracovnice na Durhamské univerzitě ve Velké Británii. „To podporuje všechny druhy sdílených interakcí, včetně malých – například obědváte s přáteli nebo ve velkém, jako velké projekty.“

„Je to jako lepidlo našeho úspěchu jako druhu, a ten základ najdeme také u bonobů a šimpanzů,“ řekl Hessen pro CNN.

Na rozdíl od předchozích studií vědci naznačili, že sdílené závazky jsou založeny nejen na pocitu závazku, ale také na procesu vzájemné přípravy dohody a dohody k jejímu plnění. Proto Heesen říká, že je důležité, aby opice spolu komunikovaly, když mají v úmyslu zahájit a ukončit interakce, jako je hraní nebo péče.

The silová dynamika Seznámení mezi těmito dvěma náčelníky také hrálo roli v množství „ahoj“ nebo „sbohem“, které zvířata dávala.

Hessen dodal: „Když se opakovali s dobrým přítelem, vytvořili kratší vstupní a výstupní fáze … a často nekomunikovali ani na konci interakce.“ „A víme to i ze svého každodenního života, že? Kdybychom byli v kontaktu s dobrým přítelem, neměli bychom takové způsoby chování.“

Heesen dodal, že je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo, zda Komunikují i ​​jiné žánry konec sociálních interakcí.

„Dříve jsme si mysleli, že lidé jsou jediným druhem, který koordinuje vstupní a výstupní fázi interakcí,“ řekla. „Nebylo systematicky zkoumáno, zda se i ostatní druhy navzájem nechávají tak jako my. Víme, že jiné druhy iniciují interakce, takže ‚vstupní fáze‘ je mezi ostatními zvířaty běžná.“

READ  Vyšel vysoce ceněný „Fotograf divoké zvěře roku 2021“

Claire Redfernová, vedoucí chovatelka bonobů v zoo Twycross ve Velké Británii, která ke studii nebyla přidružena, uvedla, že vědci a ošetřovatelé již dlouho vědí, že se opice navzájem vítají, ale nový výzkum posiluje jejich chápání chování zvířat.

„Od prvního pozorování těchto zvířat ve volné přírodě bylo jasné, že se tyto druhy navzájem vítají; ale nyní, když se provádí více studií tohoto druhu, vědci zachytili jemnější chování,“ řekl Redfern pro CNN. . e-mailem. „Chování bonobů je mnohem jemnější než u šimpanzů, jejichž gesta jsou zřetelnější, takže některá malá gesta lze snadno přehlédnout, protože jsou jemná a probíhají velmi rychle.“

„Gesta my.“ [commonly] Všimněte si, že naše skupiny bonobů se navzájem drží za ruce a také zavádějí části těla, “řekl Redfern.

„Oční kontakt a poutání očí jsou v chování bonobů velmi důležité, protože umožňují jednotlivcům vytvořit si k sobě užší pouto,“ dodala.

The sAutoři studie také uvádějí, že je zapotřebí dalšího výzkumu původu a vývoje společného závazkového chování u lidí i jiných druhů.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.