Systém českých nemocnic se potýká s velkým počtem nemocnic – Brno Daily

Vzhledem k současné situaci v nemocnicích a šíření britských mutací v České republice existuje riziko zhroucení zdravotního systému. Vláda je v reakci na míru neustálé hospitalizace nutila, aby jej nosili Dýchací zařízení v obchodech a veřejné dopravě. Fotografický kredit: Freebik / Ilustrovaná fotografie.

Český zástupce 23. února (PD) – Od čtvrtka bude dýchací přístroj vyžadován na veřejných místech a ve venkovních prostorách v blízkosti lidí větších než dva metry. Česká vláda považuje dýchací přístroje za zásadní, protože se ukázaly jako účinnější při ochraně před viry než látkové masky.

V celé zemi byla zavedena akutní opatření, protože kapacita jednotek intenzivní péče a oddělení anesteziologie a resuscitace (JIP a ARO) klesá. V zemi navíc rostou případy vysoce nakažlivých britských mutací; Ačkoli nezpůsobuje nejzávažnější výskyt viru corona, varianta se šíří o 40% rychleji.

„Takzvaná britská varianta viru se v České republice šíří většinou.“ V nadcházejících dnech bude ověřeno, že asi 10% vzorků, které v současné době testujeme, může mít tuto variantu, “uvedl ministr zdravotnictví John Platney (ANO).

„Prostě jsme si toho všimli. Je to katastrofické jako každé jiné, “komentoval současnou epidemickou situaci náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Erný. V pondělí bylo podle ministerstva zdravotnictví v kritickém stavu hospitalizováno 1329 pacientů. Více než 6500 lidí v zemi je v současné době hospitalizováno s koronovým virem.

Počet dostupných nemocničních lůžek postupně klesá. Ke dni 23. února nebylo uvolněno pouze 15% z 3 968 lůžek ARO a ICU pro dospělé v celé zemi, z nichž 167 bylo rezervováno pro potenciální pacienty pozitivní na Covit. K dispozici je 5 189 pevných lůžek (24% z celkového počtu) s kyslíkem, z nichž 713 je určeno pro pacienty pozitivní na Kovit.


https://brnodaily.com/2021/02/23/news/czech-hospital-system-under-strain-as-hospitalisations-remain-high/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/02/hospital-room-beds-health-medicine-credit-freepik-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/02/hospital-room-beds-health-medicine-credit-freepik-150×100.jpgKim BingleČeská republikaVirus Corona, Česká republika, zdravíVzhledem k současné situaci v nemocnicích a šíření britských mutací v České republice existuje riziko zhroucení zdravotního systému. Vláda byla nucena nosit respirátory v obchodech a ve veřejné dopravě v reakci na sazby přijímané v nemocnici. Fotografický kredit: Freebike …

READ  Prezident České republiky vzdát státní vyznamenání prezidentovi Ukrajiny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *