Jak konečně uklidit šatník

Jak konečně uklidit šatník

Za zavřenými dveřmi mého šatníku se skrývá svět možností. Dejte mi pár hodin na to, abych to uklidil, a možná se ze mě konečně stane někdo s úhledným, sladěným šatníkem místo někoho, kdo nosí čtyři různé černé svetry s rolákem, které nenávidím ze čtyř různých důvodů.

Vím, že očista může mít skutečnou hodnotu. Mít lepší a méně možností usnadňuje oblékání a možnost vidět, co již vlastníte, znamená, že je méně pravděpodobné, že překoupíte. Hledejte také Ona navrhuje Nepřeplněné obytné prostory mohou snížit stres.

Existují však boty, které miluji i přes bolest, kterou způsobují, kancelářské oblečení, kterého jsem se držela, i když jsem čtyři roky pracovala z domova, a drahé, nepraktické šaty, o kterých mohu jen předpokládat, že jsem je koupil někde pryč. . Hypnotický trans.

Úklid vašeho šatníku může být emocionálně nabitý, říká KC Davis, licencovaný terapeut a autor knihy Jak udržovat dům, když se topí: jemný přístup k úklidu a organizaci. Člověk, který vyrostl s nedostatkem, se může obávat, že se něčeho zbaví pro případ, že by to později potřeboval. Pro někoho, jehož tělo se změnilo, může být obtížné zbavit se velikosti, kterou už nikdy neoblékne. Ale bez ohledu na to, jak provinile nebo vystresovaní se kvůli něčemu cítíte, „není důvod to ukládat do skříně, pokud to opravdu nenosíte,“ řekla.

Zeptal jsem se paní Davisové, spolu s několika dalšími profesionálními organizátory a designéry, jak překonat ty zdrcující emoce a učinit proces čištění přínosnějším.

Většina lidí se vrhne do decluttering bez plánu, říká Shanice Jones, profesionální organizátorka skříní, mezi jejíž klienty patří zpěváci Normani a Michelle Williams. „Nemáš strategii, nemáš vizi. Řekneš jen: Nech mě odsud dostat všechny ty věci.“

READ  Black Ops Cold War odhaluje nové mapy pro více hráčů již brzy

Místo toho si udělejte čas na přemýšlení o svém současném stylu a o tom, jak byste jej mohli chtít změnit. Ve dnech, než začnete dělat věci, si poznamenejte, když někdo pochválí něco, co máte na sobě, abyste se mohli rozhodnout, které kousky byste si mohli chtít ponechat.

Paní Jonesová navrhla vytvořit na Pinterestu nástěnku s oblečením, které k vám bude mluvit, uložit položky do online nákupního košíku nebo seznamu přání nebo prolistovat časopisy nebo katalogy, abyste měli referenční body, když se rozhodnete, co si ponechat nebo čeho se zbavit. „Usnadňuje to přemýšlení, víte, tento kousek se nehodí k mému vzhledu,“ řekla paní Jonesová.

V závislosti na velikosti vašeho šatníku může důkladné vyčištění trvat až čtyři hodiny, řekla Chilly Carlson, módní návrhářka z Los Angeles. Doporučuje vyjmout vždy jednu kategorii oblečení — tílka, pak trička atd. — a začít kategorií, kterou nosíte nejčastěji.

I když je v pořádku rozložit si oblečení na postel, paní Carlsonová řekla, že dává přednost použití pojízdného věšáku – možná si ho budete moci půjčit od přítele nebo souseda – a každou kategorii oblečení věší za pochodu. Vytvoření této show je „tak silné, že to nemůžete ignorovat,“ řekla. „Můžeš mít pět nebo šest černých košil. Co ti to říká? Měl bys přestat kupovat černé košile.“

Potom projděte každou položku jednotlivě, každou vytáhněte z police, abyste ji podrželi, dotkněte se jí a pak ji vyzkoušejte, řekla paní Carlsonová. „Zeptejte se: 'Je to v pořádku? Cítíte se dobře?“

Paní Jonesová doporučuje „označit“ všechny položky, o kterých ještě nejste rozhodnuti, zavíracím špendlíkem. Pokud tam je zavírací špendlík i při příštím vykládání – což znamená, že jste předmět v tomto časovém rámci nenosili – je čas se rozejít.

„Tato očista nemusí být jednorázová, protože všechna vaše rozhodnutí jsou konečná,“ dodala paní Davisová. Věci, se kterými se těžko loučíte, můžete dočasně odložit někam jinam. Uložte je do předsíňové skříně nebo do vzduchotěsného úložného boxu či sáčku a navštivte znovu za pár týdnů. „Stále můžete dosáhnout cíle kompaktní skříňky se snadnou údržbou, aniž byste měli pocit: 'Ach můj bože, neděláš špatné rozhodnutí!“

Ashley Piper, expertka na udržitelnost a autorka knihy Give a Sh*t: Do Good. Žijte lépe. „Zachraňte planetu,“ zdůraznil důležitost vytvoření hromady reforem. Pokud stále milujete nějakou věc, ale zip je rozbitý, například „přemýšlejte: ‚Jak mohu z tohoto předmětu dostat více života?‘“ místo toho, abyste řekli: „Ach, je trochu opotřebovaný, musím ho vyměnit to.“

Pro kousky, které se rozhodnete si ponechat, vytvořte systém, který dává smysl vaší rutině, řekla paní Jonesová. Pokud cvičíte ráno, umístěte své cvičební oblečení do horní zásuvky šatníku nebo na tyč nejblíže dveřím skříně.

Aby bylo možné „nakoupit“ svůj šatník na první pohled, paní Carlson říká, že ráda organizuje podle kategorií a poté podle barvy – tílka od světlé po tmavou, pak například trička od světlé po tmavou.

U příslušenství a malých předmětů odolejte nutkání koupit si luxusní úložná řešení, říká paní Piper, a zkuste znovu použít věci, které již máte, jako jsou krabice od bot. „Kontejner je kontejner,“ řekla. „Nemusíte jít ven a kupovat něco nového, co říká 'ponožky'.“

READ  Uniklé obrázky odhalují bílou sérii Xbox

A abyste měli jistotu, že to nějakou dobu nebudete muset dělat znovu, nenakupujte a nenakupujte zároveň, řekla paní Gonsalves-Kenny.

„Jakmile se očistíte, zkuste na tom měsíc sedět a nic nekupovat,“ řekla. „Nakupujete s úmyslem spíše než bezohledně opustit.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *