Ministerstvo školství dostává další 4 miliardy Kč – Brněnský deník

Ministerstvo školství dostává další 4 miliardy Kč – Brněnský deník

Kabinet ČR dnes souhlasil s uvolněním 2 mld. Kč z vládní rozpočtové rezervy na rozpočet školství, stejnou částku alokovanou opět příští měsíc, případně i z veřejné pokladny, uvedl český ministr financí Zbenek Stangora. .

Ministr školství Mikuláš Beck (STAN) na dnešním jednání vlády na Twitteru (ve stylu „X“) napsal, že vláda rozhodla v souladu s předchozími politickými dohodami přidat do rozpočtu školství 4 miliardy korun.

Předchozí rozpočtová alokace ministerstva školství byla na letošní rok 269 miliard korun, což by bylo o 3,9 miliardy korun více než v roce 2023.

Velká část přidaných peněz bude použita na výplaty mezd nefakultních zaměstnanců, řekl Stangora na tiskové konferenci.

Kabinet v příštích týdnech rozebere nevyčerpané odvody jednotlivých ministerstev za loňský rok. „Přechody mezi [state budget] „Nelze vyloučit kapitoly, přičemž některé kapitoly potenciálně ušetří peníze z loňského rozpočtu na pokrytí letošních výdajů,“ řekl Stangora.

„To nestačí a nebudu spokojený se stavem, kdy dostatečně financujeme pouze školy a školství,“ řekl premiér Fiala na tiskové konferenci po jednání vlády. „Musí být provedeny kvalitativní reformy a musíme dokončit reformu Rámcového vzdělávacího programu a provést další změny, aby mladí lidé měli přístup ke kvalitnímu vzdělání, které odpovídá dnešním požadavkům.“

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Pirát) před jednáním řekl, že jeho strana považuje za důležité nejen platy, ale také rozvoj a modernizaci infrastruktury. „V rámci evropských programů IROP jsme zmodernizovali učebny a vybavení škol v regionech a městech. Je po tom velká poptávka, protože technologický deficit je velký.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *