Země dokončí svou rotaci za méně než 24 hodin a na nejkratší den se znovu zhroutí

Země dokončí svou rotaci za méně než 24 hodin a na nejkratší den se znovu zhroutí

Příčina rozdílu v rychlosti rotace Země je stále neznámá. (soubor)

29. července Země překonala rekord za nejkratší den, když dokončila úplnou rotaci za 1,59 milisekundy méně, než je její rekordní 24hodinová rotace.

podle nezávisí naV poslední době planeta zvýšila svou rychlost. V roce 2020 zažila Země nejkratší měsíc, jaký byl kdy zaznamenán od 60. let minulého století. 19. července toho roku byl naměřen vůbec nejkratší čas. Bylo to o 1,47 milisekundy kratší než typický 24hodinový den.

Následující rok se planeta dále celkově točila rostoucím tempem, ale nepřekonala žádné rekordy. Nicméně, podle Zajímavá geometrie (IE) může nyní začít fáze kratších 50letých dnů.

Příčina rozdílu v rychlosti rotace Země je stále neznámá. Vědci ale spekulují, že by to mohlo být způsobeno procesy ve vnitřních nebo vnějších vrstvách jádra, oceány, přílivy a odlivy nebo dokonce změny klimatu.

Čtěte také | Na australskou ovčí farmu dopadají trosky rakety, místní obyvatelé slyšeli hlasitý výbuch: zpráva

Někteří badatelé se také domnívají, že to může souviset s pohybem geografických pólů Země po jejím povrchu, známým jako „Chandler wobble“. Jednodušeji řečeno, jde o podobný toulec, který člověk vidí, když kolovrátek začne nabírat na síle nebo se zpomalit, podle vědců Leonida Zotova, Christiana Beswarda a Nikolaje Sidorenkova.

podle nezávisí naPokud by Země pokračovala v rotaci rostoucí rychlostí, mohlo by to způsobit záporné skokové sekundy ve snaze udržet rychlost rotace Země kolem Slunce v souladu s měřením z atomových hodin.

Negativní druhý skok by však mohl mít matoucí důsledky pro chytré telefony, počítače a komunikační systémy. S odvoláním na blog Meta, výstup uvedl, že druhý skok „v podstatě prospívá vědcům a astronomům“, ale je „rizikovou praxí, která přináší více škody než užitku“.

READ  Zde je návod, jak děti používají nealkoholické nápoje k předstírání pozitivních testů COVID-19 اختبارات

Je to proto, že se hodiny posouvají z 23:59:59 na 23:59:60, než se resetují na 00:00:00. Takový časový skok může vést k selhání softwaru a poškození dat kvůli časovým razítkům na úložišti dat.

Čtěte také | Sledování formování vzdálené trpasličí galaxie, indický výzkumník ve studijním týmu

Meta také uvedla, že pokud dojde k negativnímu skoku sekundy, hodiny se změní z 23:59:58 na 00:00:00, a to by mohlo mít „zničující účinek“ na software, který se spoléhá na časovače a plánovače. podle v jiném významuK vyřešení tohoto problému může být nutné, aby mezinárodní časové regulační orgány přidaly zápornou přestupnou sekundu – „klesající sekundu“.

Pozoruhodné je, že koordinovaný světový čas (UTC), primární časový standard, podle kterého svět reguluje hodiny a čas, byl již 27krát aktualizován o skokovou sekundu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *