Kouř z lesních požárů na Sibiři dosáhne severního pólu na jeho historickém začátku | Rusko

kouř z šílenství Lesní požáry na Sibiři Na severní pól se dostalo poprvé v zaznamenané historii, protože ruský monitorovací institut varoval před zhoršujícími se požáry.

Ničivé požáry v posledních letech zachvacovaly Sibiř s rostoucí pravidelností, což představitelé Ruska a odborníci na životní prostředí spojili se změnou klimatu a podfinancovanou lesní službou.

V pondělí zveřejnili odborníci na klima OSN zprávu, která jednoznačně ukazuje globální oteplování Rozvíjí se rychleji, než se obávalo A lidstvo je téměř zcela zodpovědné.

Jakutsko bylo letos jednou z nejhůře zasažených oblastí na Sibiři – největší a nejchladnější oblasti Ruska ležící nad permafrostem – kde byly zaznamenány rekordně vysoké teploty a sucho.

Ruský meteorologický institut Rosgidromet v pondělí uvedl, že situace v regionu, známém také jako Sakha, se „stále zhoršuje“. Podle Rosgidrometu v oblasti hoří přibližně 3,4 milionu hektarů (8,4 milionu akrů), včetně těžko dostupných a odlehlých oblastí.

Snímek zveřejněný NASA ukazuje kouř ze stovek lesních požárů, které 6. srpna zasáhly většinu Ruska. Foto: Observatoř Země NASA/AFP/Getty Images

A americká kosmická agentura „NASA“ v sobotu uvedla, že satelitní snímky ukazují kouř lesních požárů cestujících „více než 3 000 kilometrů (1 800 mil) od Jakutska k dosažení severního pólu“ a popisuje jej jako „první v zaznamenané historii“ . “ 6. srpna, dodala, byla většina Ruska zasypána kouřem.

Ekologové obviňují úřady, že nechávají každoročně hořet velké oblasti podle zákona, který jim umožňuje nezasahovat, pokud jsou náklady na hašení požárů vyšší než způsobené škody nebo pokud to neovlivní obydlené oblasti.

Podle ruské lesní agentury zničily letošní požáry více než 14 milionů hektarů, což z něj činí druhou nejhorší požární sezónu od přelomu století.

Vedoucí ruského lesnického programu Greenpeace Alexej Jarosenko spojil rostoucí oblast lesních požárů v Rusku s dopady změny klimatu i s „neustálým zhoršováním hospodaření státních lesů“.

READ  Výzkum ukazuje, že opice, stejně jako lidé, se natahují, aby pozdravily a rozloučily se

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.