Jaishankar pořádá „užitečné setkání“, které Slavkov koordinuje se svými protějšky z Rakouska, České republiky a Slovenské republikyAni |
Aktualizováno:
2. ledna 2023 22:07 ist

Vídeň [Austria]2. ledna (ANI): Ministr zahraničních věcí S. Jaishankar se v pondělí odpoledne za koordinace Slavkova setkal s ministry zahraničí Alexandrem Schallenbergem z Rakouska, Janem Lipavským z České republiky a Rastislavem Kaserem ze Slovenské republiky a řekl, že je to velmi důležité. užitečný.
Slavkovská forma, známá také jako „třídílný slavkov“, je volnou spoluprací středoevropských národů České republiky, Slovenska a Rakouska. Pravidelná výměna probíhá na všech politických úrovních.
Zaměřený na regionální spolupráci je také označován jako slavkovský formát podle toho, kde v roce 2015 vznikl.
Ministři tří zemí hovořili o vztazích mezi Indií a Evropskou unií a Indo-pacifickým regionem i o probíhajícím konfliktu na Ukrajině kvůli ruské agresi.
Ministr zahraničí na Twitteru napsal: „Velmi užitečné setkání, které Slavkov koordinoval s ministry zahraničí Rakouska Alexandrem Schallenbergem, Janem Lipavským z České republiky a Rastislavem Kaserem ze Slovenské republiky. Hovořili jsme o vztazích mezi Indií a EU, o našich sousedstvích, Indo-pacifický region a ukrajinský konflikt.“
Na sociálních sítích Jaishankar vyjádřil potěšení ze setkání se svým českým protějškem na okraj schůzky ve Slavkově dnes odpoledne.
Obě strany jednaly o zintenzivnění bilaterálního partnerství a rozšíření multilaterální spolupráce.
„Jsem rád, že jsem se dnes odpoledne setkal s ministrem zahraničí Janem Lipavským České republiky na okraj slavkovského setkání. Jednali jsme o dalším zintenzivnění našeho bilaterálního partnerství a rozšíření multilaterální spolupráce,“ napsal Jaishankar na Twitteru.

Kromě toho měl Jaishankar v pondělí ráno také schůzku s rakouským ministrem zahraničí Alexandrem Schallenbergem, kterou označil za „produktivní“.
Jaishankar tweetoval: „Produktivní setkání s ministrem zahraničí Alexandrem Schallenbergem dnes ráno. Diskutovali jsme o prohloubení našich bilaterálních vztahů, zejména v ekonomice a obchodu. Vyměnili jsme si názory na Ukrajinu, západní Asii, jižní Asii a Indický a Tichý oceán.“

Ministr zahraničních věcí Jaishankar zahájil 29. prosince dvoustátní návštěvu Kypru a Rakouska. Jeho současná návštěva Rakouska skončí 3. ledna.
Na společné tiskové konferenci se Schallenbergem Jaishankar dále řekl, že Indie považuje Rakousko za „vážného a důležitého partnera“, pokud jde o bilaterální spolupráci.

„Považujeme Rakousko za seriózního a cenného partnera, pokud jde o bilaterální spolupráci. Máte odborné znalosti a schopnosti relevantní pro modernizaci a pokrok Indie. Tyto politiky se řídí vládními politikami, ale nakonec jsou implementovány prostřednictvím obchodních transakcí,“ řekl Jaishankar.
„Naším dnešním závazkem je postupovat vpřed na obou stranách bok po boku a těším se na konkrétní iniciativy v tomto ohledu,“ dodal ministr zahraničních věcí.
K dohodám mezi Indií a Rakouskem Jaishankar řekl: „Máme uzavřeno několik dohod. Myslím, že jednou z nich, která stojí za zmínku, je zahájení Komplexní dohody o partnerství pro migraci a mobilitu, protože umožní synchronizaci požadavků dovednosti a talenty s jejich dostupností.“ Oblíbený

READ  EU se stále snaží dosáhnout dohody o ruském ropném embargu s Maďarskem

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *