Izraelský Iron Dome nebyl nikdy důležitější, protože čelil útokům Hamasu

Izraelský Iron Dome nebyl nikdy důležitější, protože čelil útokům Hamasu

Izrael navrhl svůj vychvalovaný systém protivzdušné obrany „Iron Dome“ pro situace, jako je tato, právě když ze sousední Gazy pršely rakety z bojovníků Hamasu.

Systém krátkého doletu, který se stal plně funkčním v březnu 2011, byl „neustále testován“ a „úspěšně zabránil nespočtu raket zasáhnout izraelské komunity“. Tvrdí to izraelské ministerstvo obrany.

Izraelský raketový systém Iron Dome v Aškelonu v Izraeli v roce 2011.Soubor Uriel Sinai/Getty Images

Je navržen jako mobilní protiraketový, protiminometný a protistřelecký systém, který by měl být schopen zachytit starty ze vzdálenosti 2,5 až 43 mil. podle A Kongresová výzkumná služba Zpráva 1. března

Obsahuje radar, který dokáže detekovat místo, odkud byla raketa odpálena, a analyzovat její dráhu, dráhu a umístění zamýšleného cíle. Velitelské a řídicí centrum pak může vypustit vlastní raketu Tamir, aby zachytilo nepřátelskou střelu.

Podle zprávy CRS „Izrael má nejméně deset baterií Iron Dome rozmístěných po celé zemi, z nichž každá je navržena k obraně obydlené oblasti o rozloze 60 čtverečních mil.“ „Izraelské ministerstvo obrany tvrdí, že systém Iron Dome úspěšně zachytil 97 % všech cílů, na které narazil během konfrontace v létě 2022, ve které palestinské hnutí Islámský džihád vypálilo rakety na Izrael.

Američtí zákonodárci neztrácejí důležitost Iron Dome pro izraelskou obranu. Kdo často volil v průběhu let na podporu jejího financování. Podle zprávy poskytly Spojené státy téměř 3 miliardy dolarů na financování projektu Iron Dome.

O několik hodin později Sobotní překvapivý útok Mluvčí IDF pochválil systém za počet životů, které zachránil.

„Díky Iron Dome jsme neutrpěli velké ztráty kvůli odpáleným raketám,“ řekl podplukovník Jonathan Conricus, mluvčí izraelské armády. Ve video prohlášeníDodal, že většina obětí byla výsledkem „přímého boje“ a „chladnokrevného zabíjení“ civilistů a vojáků.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *